Product- en procesinnovatie als drijfveren In de zomer van 2009 hoopt Unitron met een nieuwe creatie de medische wereld te veroveren, namelijk met de Intracardiac Function Analyser (INCA). In samen werking met CD Leycom in Zoetermeer, dat de aanzet gaf tot de ontwikkeling van de INCA, en diverse cardi ologische centra in Nederland en Italië, is een product ontwikkeld waarmee in het hart en per hartslag druk en volume wordt gemeten. Dit product wordt ingezet bij het implanteren van pacemakers. Van Liere: 'De hartfunctie van bijvoorbeeld een patiënt met hartfalen wordt zo in kaart gebracht. De invasieve metingen, door middel van een katheter die is uitgerust met sen soren, vinden gelijktijdig plaats op verschillende pun ten in het hart.' Het INCA-systeem is een aangepaste versie van bestaande onderzoeksapparatuur, waarbij de functies van drie apparaten zijn samengevoegd in één nieuw apparaat. Het systeem werkt volgens de druk-volume kathetertechniek. Dit levert enorme mogelijkheden op. Met deze gegevens kan de arts de medische ingreep beter afstemmen op de cliënt. Naast medische apparatuur ontwikkelt en produ ceert Unitron eveneens specifieke elektronicatoepas- singen. Het kan hierbij gaan om de verwezenlijking van een volledig nieuw concept, maar ook om modi ficatie en optimalisatie van bestaande systemen. Van Liere, zelf ooit begonnen in de elektronica, vindt de combinatie van die elementen binnen de Unitron Group de grootste uitdaging: 'Niet alleen de produc tinnovatie op medisch en elektronicagebied is de grote drijfveer. Ook het verbeteren en aanpassen van de pro cessen spelen hierin mee. Het is vanzelfsprekend dat we daarnaast dagelijks de stimulans ervaren van het inspelen op de veranderingen in de markt. We werken samen met talloze kennisinstituten zoals universitei ten, toeleveranciers en specialisten. Het ontwikkelen van apparatuur die het welzijn van de mens bevor dert, is de beste motivatie. Over die markt gesproken, Unitron heeft weinig last van concurrentie uit lage lonenlanden. Van Liere: 'Daar hoeven we hier niet bang voor te zijn. Voornamelijk omdat wij flexibiliteit bieden en onze producten en technieken zo specialis tisch zijn.' Dat spreekt uit de boeken. Unitron sloot het afgelopen jaar met winst af en ondanks de econo mische tegenwind staat het bedrijf er gezond voor en heeft een goedgevulde orderportefeuille. 49 Zeeuws Tijdschrift 2009 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 49