Hypöfyec Bijholte Zotine- vleeht Zonne- vlecht Bijnieren Alvlees I klier Dwarse deel van de Darm Urineleiders Ischias Dunne Darm Arm Schouder Galblaas Darm sluit splpr. Blindedarm Longen, Borst Milt Middenrif Arm Schouder Longen, Borst Lever Bijholte"] Middenrif Dunne Darm Bronohiënj moÊÊÊÊÊÊm Dalende dee van de Darm Contact maken door de voet Joke de Vrieze is sinds kort gecertificeerd natuurgeneeskundig therapeut en dat wil ze graag weten. 'Nu kun nen mijn cliënten ook de behandelingen van de verzekering vergoed krijgen en dat is voor veel mensen toch belangrijk. Voetreflextherapie is heel toegankelijk voor mensen. Je zit aan hun voeten, dat schept een afstand en mensen ervaren dat als minder bedreigend. Deze therapie werlct volgens principes van de Oosterse holistische geneeskunde. Voetreflextherapie zegt dat alle organen, klieren, spieren en zenuwen van het lichaam in bepaalde gebieden op het lichaam zijn terug te vinden, de zogeheten reflexzones.' Massage van deze plekken zorgt ervoor dat het lichaam weer beter gaat werken en gestimuleerd wordt in zijn zelfgenezend vermogen. De Vrieze: 'Je maakt door de voet contact met dat vermogen. Door stress stroomt de energie in het lichaam niet meer door, dit geeft blokkades en dat zorgt ervoor dat de afvoer van de afvalstoffen stagneert. Er hopen zich urinezuurkristallen in het lichaam op, dat kan ik voelen aan de voetzones. Door die corresponderende zones te masseren, zorg ik ervoor dat die afvalstoffen weer terug in het lichaam komen en op natuurlijke wijze via de urine, zweet of ontlasting het lichaam weer verlaten. Ik haal geen klachten weg maar ik breng het lichaam weer in balans. Zo genees je mensen op een natuurlijke manier.' Ze is helemaal in haar element met dit werk. De patiënt ligt er dan ook zeer comfortabel bij, onder dekens en schapenvel. Met rustgevende muziek op de achter grond en brandende kaarsen. 'De eerste keer duurt de behandeling met een uitgebreide intake zeker anderhalf uur. Zo krijg je een goed beeld van wie je voor je hebt.' Ze vindt voetreflextherapie een vorm van complementaire zorg. 'Ik werk veel samen met de reguliere zorg. Als ik iets bij een patiënt vind waar ik niets aan kan doen, stuur ik de patiënt meteen door naar de huisarts. Voor meer informatie: www.meditatiezeeland.nl 57 Zeeuws Tijdschrift 2009 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 57