Basisingrediënten van deze methode zijn dertig minuten hard trainen al liggende op een oefenbank in een warmtecabine bij een temperatuur van 40 graden celcius. Bij het intakegesprek worden de eetgewoonten geïnventariseerd en een voedingsadvies gegeven. De strenge controle van trainer Patricia staat borg voor een goed resultaat. Voor iedere training wordt de cliënt gewogen en hij of zij valt natuurlijk door de mand als de voedingsadviezen niet gevolgd zijn. Dat blijft niet zonder consequenties: nog harder trainen, nog beter op je eten letten en de wijntjes al helemaal laten staan. Toch zijn diëten taboe. Patricia: 'Diëten hebben vooral op korte termijn een effect. Zodra je stopt, vliegen de kilo's er weer aan. Ik leer mijn cliënten vooral lek ker te blijven eten, maar dan wel verantwoord. Het toverwoord is minderen. We eten veel te veel. Door je dagelijkse maaltijden te halveren en te sporten hoeft op gewicht blijven geen worsteling te zijn. Het moet vooral mentaal bevredigend zijn om op het goede gewicht te komen. Frustraties zijn voor niemand goed.' Thermo Fysische Methode Een perfect lijfin 60 minuten Ontelbare technieken en methodes hebben de afval markt overspoeld. Sommige werken maar de meeste zijn geldverspilling. Enige scepsis is jegens de TMF op zijn plaats. Toch heeft wetenschappelijk onderzoek uitgewezen dat de methode werkt. Onderzoekers van de Universiteit Wageningen volgden vrouwen bijna een jaar lang in hun pogingen gewicht kwijt te raken. Van de vrouwen die Sonja-Baklcerden verloor in die periode slechts vier procent noemenswaardig gewicht. Vrouwen die TMF of vergelijkbare programma's volg den, verloren twaalf procent gewicht. O'Halloran traint dagelijks vrouwen én man nen die ten einde raad waren voordat zij begonnen. Talloze kilo's verdwenen als sneeuw voor de zon. Slechts een enkeling haakt af. Patricia: 'De methode die ik gebruik, vraagt geduld. Alles op zijn tijd. Maar de weegschaal liegt nooit, de wijzer moet omlaag. Smoesjes zijn uit den boze. Als iemand binnen een aantal weken geen succes boekt, moet ik streng zijn. Voor een enkeling was dit een reden af te haken. Gebrek aan motivatie is het grootste probleem.' Inmiddels heeft Patricia ruim tweehonderd klan ten in haar bestand. Ze heeft het naar eigen zeggen drukker dan ooit. 'In mijn praktijk bied ik een mid denweg. Leren lekker eten maar met mate en bewe gen zonder uren te hoeven trainen voor een perfect lijf. Twee keer een halfuurtje per week is genoeg.' Wij zijn overtuigd maar of we er tijd voor hebben? Zout... goed voor lichaam en geest De genezende en ontspannende krachten van de Dode Zee in Vrouwenpolder? Begin 2009 opende Float Centrum Zeeland zijn deuren. Wat begon als een uitstapje voor Londa Becks, resulteerde in een eigen zaak waar je lean floaten of drijven in goed Nederlands. Dat doe je in water met vijfhonderd kilo Fioatcabine. Foto: Float Centrum Zeeland 82 Zeeuws Tijdschrift 2009 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 82