IN PERMANENTE ST1 In de talkshow Nazomertafel, een initiatief van Drvkkery Podium en het Zeeland Nazomerfestival, sprak programmamaker Rebecca van Wittene dagelijks met acteurs, regisseurs, schrijvers, chore ografen en muzikanten over de producties van het ZN F. loeiende gesprekken met bevlogen men sen over hun drijfveren en inspiratiebronnen. Door Rebecca van Wittene Het publiek druppelt binnen en de gasten zitten al aan tafel. Ik mis er een: theatermaker Boukje Schweigman, ze zal het toch niet vergeten zijn? Als ik haar bel. blijkt ze gestrand voor de brug van Middelburg. Met de telefoon loods ik haar door de stad, richting de Drvkkery, wat nog niet meevalt met al die wegomleggingen. We zijn al begonnen als ze even later hijgend komt binnenwaaien om te vertel len over WIEK, een van de vier locatievoorstellingen. En al gauw gaat het over wat haar werkelijk bezielt: haar fascinatie voor draaibewegingen, de aarde die om de zon draait, het cyclische bestaan en hoe je je als mens daartoe verhoudt. 'Het gaat me niet om de vorm maar om de beleving', zegt Boukje. 'Ik breng graag echt iets teweeg bij het publiek, ze moeten het van binnen voelen.' Het spel, de elementen en de beelddramaturg Zo zou het vaker gaan, die dagen: improviseren, want zo'n festival is hectisch. Gasten die tussen de repetities door komen en gaan omdat het uur van de waarheid is aangebroken. Henk Schoute, directeur van Zeeland Nazomerfestival, is zichtbaar in z'n element. 'Ik ben trots op dit festival en heel de wereld moet dat weten!' Hij legt eigen accenten: lage toegangsprijzen, voor stellingen voor jongeren, samenwerken met andere organisaties. 'Het festival is van iedereen.' Er wordt gespeeld, gezongen en gedanst. Filip Jordens vertolkt Madeleine in hemdsmouwen tussen de schuifdeuren van de brasserie. Een Hommage a Jacques Brei, en wat voor een. Sytze Pruiksma vertelt over zijn ldankland- schap voor De Storm en improviseert op zelfgemaakte instrumenten. 'Het is een beeldende en surrealistische 63 Zeeuws Tijdschrift 2009 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 63