De Zeeuwse Boekenprijs is een initiatief van het Zeeuws Tijdschrift in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek. Sinds 2006 treedt Auberge de Campveerse Toren in Veere op als hoofd sponsor van «Ie ZBP. Dit Jaar trad de PZC tot de groep organisatoren toe met de instelling van de PZC-publieksprijs. Dat betekent dat er nu drie prijzen zijn want de vroegere publieksprijs, de jan Bruijnsprijs is nu de prijs voor het beste Zeeuws-Zeeuwse boek. immers jan was een groot pro pagandist van de kennis over Zeeland en daarnaast een bekend uitgever en boekhandelaar. Een saturatiepunt aan Zeeuwse boekgereiateerde prijzen lijkt zo te zijn bereikt. Met de veie aandacht in de PZC voor de boekenprijs wordt tevens de bekendheid ervan vergroot. Wie zal nu nog kunnen zeggen: 'Zeeuwse Boekenprijs? Nooit van gehoord?' Door Paul van der Velde juryrapport Zeeuwse Boekenprijs 2009 Gemiddeld genomen zijn er de afgelopen zeven jaar dat de prijs bestaat gemiddeld 35 boeken ingezonden waarbij 50 auteurs betrokken waren. Voor de Zeeuwse Boekenprijs 2009 zijn er 43 boeken ingezonden door 35 uitgeverijen. In totaal zijn er 62 auteurs bij betrokken. Publicaties kon den ingezonden worden voor zes categorieën. Er waren er 17 voor Geschiedenis - een verdubbeling in vergelijking met vorig jaar; 12 voor Literaire Fictie; 6 voor Essay en Poëzie; 3 voor Kunst; 3 voor Jeugdboek en 2 in de categorie Populair. Voor de laatste drie categorieën bijna een halvering van het aantal inzendingen in vergelijking met de ZBP 2008. De vijf genomineerde boeken behoren tot vier van de zes categorieën en waren van uitzon derlijk hoge kwaliteit. Twee ervan horen thuis in de categorie Essay en Poëzie. 69 Zeeuws Tijdschrift 2009 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 69