waarmee we een bijdrage leveren aan een vitaal plat teland. Je noemt het in je nieuwjaarsrede een onzalig idee de Provinciale Service Organisatie (PSO) afdeling Zee land op te laten gaan in een afdeling landsdeel Zuid. TB: Inderdaad. Zo'n PSO dient veeleer op basis van functionaliteit dan op basis van regionaliteit te worden samengesteld. Zo hebben we uitstekende werkrelaties met de bibliotheeknetwerken van Utrecht en Groningen die op dezelfde manier managen en informatiesystemen beheren. In Brabant en Limburg wordt er op een heel andere manier gewerkt. Dus ilc ben niet tegen opschalen, maar dan moet dat voor Zeeland een meerwaarde hebben. Ik neem aan dat de wetenschappelijke bibliotheek met de groei van de Hogeschool Zeeland en de komst van de Roosevelt Academy aan belang heeft gewonnen. Hoe vertaalt zich dat en hoeveel vakreferenten zijn er eigenlijk nog werkzaam in de ZB? MJ: Hans Adriaansens, de rector van de Roosevelt Academy, zegt dat zonder de ZB er geen Roosevelt Academy in Zeeland denkbaar zou zijn geweest. Dat betekent dat de wetenschappelijke collectie van de ZB al toereikend was op het moment dat de Roosevelt Academy in 2004 van start ging. We hebben wel extra voorzieningen voor de studenten van de Roosevelt Academy in de ZB getroffen in de vorm van extra werkplekken en extra exemplaren van de verplichte literatuur. Ook is de samenwerking met de Universiteitsbibliotheek Utrecht (de RA valt officieel onder de Universiteit Utrecht) daardoor op natuurlijke wijze geïntensiveerd. Voor de Hogeschool Zeeland schaffen we natuurlijk al lang de vakpubli caties en studieboeken aan. Er zijn vijf vakreferenten werkzaam op de ZB die naast hun traditionele rol van het aanschaffen van publicaties steeds meer de rol van gidsen in een horizonloos informatielandschap krijgen. TB: Eigenlijk gek om te beseffen dat door acties 150 jaar geleden de grondslag is gelegd voor de opbloei van de wetenschappelijke infrastructuur in Zeeland in het laatste decennium. We hebben recent ook een speciale relatie met de Koninklijke Biblio theek (KB) weten op te bouwen. Zo zijn we de enige bibliotheek in Nederland waarvan de leden direct toe gang hebben tot de digitale collecties van de KB, ook voor thuisgebruik. Ton Brandenbarg Het bestuur van de ZB is onlangs geherstructureerd. Heeft dat en de aangekondigde bezuinigingen invloed op het personeel en de personeelsopbouw? Wat bete kent dat voor het dagelijks management? TB: Sinds 2008 ligt het bestuur bij de directeur bestuurder en is er een onafhankelijke Raad van Toezicht ingesteld die als advies- en controle-orgaan werkt en bevoegdheden heeft op het terrein van financiën en strategische keuzen. Daarnaast is er uiteraard een Ondernemingsraad. De omvorming van de gemeenschappelijke regeling van de provin cie, gemeente Middelburg en de (vroegere) openbare bibliotheek Middelburg naar de stichtingsvorm is nog 7 Zeeuws Tijdschrift 2009 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 7