steeds niet geheel afgerond. Weliswaar is het perso neel gedetacheerd bij de Stichting en ligt de verant woordelijkheid voor het budget daar nu ook, maar het gebouw en de collecties zijn nog niet overgedragen. Hoe zeer de ZB de consequenties van de bezui nigingen zal ondervinden is onduidelijk. De ZB is naast de eigen inkomsten afhankelijk van twee overheidsorganen die zelf het hoofd moeten bieden aan rijkskortingen en teruglopende inkomsten. Bij de verzelfstandiging heeft de ZB zich verplicht een bezuiniging van circa drie ton te realiseren. Dat is ons gelukt. Het zal dus moeilijk worden op korte termijn oplossingen te vinden, zonder de dienst verlening aan te tasten. Wij maken ons daar zorgen over. Wij willen niet graag aan kwaliteit inboeten. Kwaliteit en dienstverlening zijn namelijk al ander halve eeuw ons handelsmerk. Wij zien wel kansen. Zeker in het intensiveren van de samenwerking met andere (cultuur)instellingen op Zeeuwse schaal met name waar het de back-office functies betreft. Never waste a good crisis, zeggen ze wel eens. We zoeken ook steeds naar nieuwe mogelijkheden die goed bij ons passen. Jammer dat de inhuizing van de Cinema niet is doorgegaan, maar nu onderzoeken we of onze ontmoetings- en debatfunctie op actuele thema's niet kunnen aanscherpen. Ik heb wel eens geopperd dat de ZB een 'Nieuwspoort Zeeland' zou kunnen wor den. Dat idee sluit aan op het sinds driejaar lopende Standplaats Zeeland waarhij een bekende persoon uit het maatschappelijke, culturele of wetenschap pelijk veld een tijd in de ZB doorbrengt en vanuit zijn of haar specialisme naar Zeeland kijkt en daar vervolgens een discussie over op gang brengt. Hiermee brengt de ZB tot uiting dat het een centrale rol in de 8 Zeeuws Tijdschrift 2009 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 8