(NSGA) verwacht dat het aantal deelnemers in 2011 stijgt naar 15.000. Overigens kennen vele Amerikaan se Staten en ook Canada hun eigen Senior Games waar duizenden mensen aan deelnemen. Persreacties De organisatie is in grote mate afhankelijk van de lan delijke sportbonden die, volgens Kienhuis, te laat zijn begonnen met werven. Daarnaast werd de lat vanaf het begin te hoog gelegd. Kienhuis: 'Vanwege de hoge eisen van de sportbonden vielen voor aanvang vijf disciplines af: biljart, bridge, petank, volleybal en paar densport. Vooral de Zeeuwse sporters voldoen niet aan deze belachelijk hoge eisen. Een reden waarom de 2.000 niet is gehaald.' Uiteindelijk hebben 1.800 deelnemers uit 32 lan den zich ingeschreven. Helemaal niet gek voor de eer ste keer in Europa.' Er zijn overigens al wel degelijk eerdere pogingen gedaan Senior Games te organise ren in Europa, zij het dat die veel meer een recreatief karakter hadden. Zes jaar geleden beleefde Gent de primeur, daarna waren er nog edities in Italië en Hon garije. Vlaanderen kent sinds twee jaar eigen Senior Games. Afgelopen zomer deden er in Blankenberge 4.000 mensen mee. Uiteraard qua professionaliteit niet te vergelijken met de echte spelen in Zeeland, maar toch. Veel kritiek was er op de promotiecampagne van de Zeeuwse Games. Kienhuis weerlegt dit direct: 'Ik heb een persboelc van wel een meter dik. Jammer genoeg waren de berichten in het begin vrij negatief. De Zeeuwse pers heeft zich vastgebeten in het deel nemersaantal en het inschrijfgeld van 50 euro. Al tijdens het evenement sloeg de Zeeuwse pers als een blad aan de boom om en kwamen de Senior Games in een goed daglicht te staan. Oolc in de landelijke pers deden we het goed. Waar het mij vooral om gaat, is dat de deelnemers en het publiek genieten. De reac ties waren fantastisch positief.' Franchise concept? Met de Seniorenspelen heeft Zeeland de weg geplaveid voor toekomstige Europese edities aldus Kienhuis. 'Organisatorisch zijn een hoop zaken reeds uitgedok terd, de contacten zijn gelegd en een prima draaiboek ligt klaar. Met meer budget en medewerking van de bonden kunnen de Senior Games overal in Europa een succes worden. Met een goede reclamecampagne kunnen de Spelen nog meer naam en faam verwezen lijken. Maar we moeten niet vergeten dat alle begin moeilijk is en dat iedere activiteit tijd nodig heeft om honderd procent te slagen. In Amerika hebben ze er dertig jaar over gedaan.' Kienhuis concludeert dat de Senior Games een prima evenement was: 'Het was goed voor Zeeland, de dertien gemeenten werkten uitstekend mee, we hebben mazzel met het weer gehad, er zijn geen pro blemen geweest.' Een punt van kritiek geeft Kienhuis de logistiek. 'De activiteiten waren te verspreid. Dit was voor sporters en publiek logistiek lastig. Mocht er een volgende keer komen, dan zullen we de uit voering veel meer moeten concentreren.' Of er een volgende keer komt, valt te betwijfelen. Ook al is het concept aangeslagen, het is nog niet duidelijk of Zee land een tweede Senior Games op haar naam lean of wil schrijven. Wel zijn vier andere landen geïnteres seerd in het concept van Kienhuis. Welke landen dit zijn, is nog geheim. Kienhuis: 'Diverse politieke kanalen moeten nog worden bewerkt. De onderhandelingen zijn nog te prematuur om hier uitspraken over te doen.' Maar mocht Kien huis zeven ton krijgen om nieuwe Senior Games in Zeeland te organiseren, dan hoeft hij daar geen nacht over te slapen. 'Ik zou het zo doen', aldus Kienhuis. 85 Zeeuws Tijdschrift 2009 j 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 85