ties worden bekend gemaakt tijdens het Film by the Sea Festival in september in Vlissingen. De shortlist(s) bestaan minimaal uit drie en maxi maal uit zes titels. Alle auteurs van ingezonden boeken krijgen een jaarabonnement op het ZT. V Voor de ZBP en de daaraan voorafgaande selectie komen alleen boeken in aanmerking van auteurs die, op het tijdstip dat de jury haar besluit ter zake neemt, in leven zijn en bereid de ZBP in ontvangst te nemen. De genomineerden dienen eveneens bereid te zijn bij de bekendmaking van de nominatie aanwezig te zijn. VI Alleen boeken die aan de hiernavolgende voor waarden voldoen, kunnen worden ingezonden voor de ZBP. 1. Het boek dient te behoren tot de categorie fictie of non-fictie en dient te gaan over een Zeeuws of een met Zeeland gerelateerd onderwerp. 2. Het boek kan gaan over willekeurig welk onderwerp zolang het geschreven is door een Zeeuwse auteur of een uit Zeeland afkomstige auteur. 3. Het boek dient oorspronkelijk in het Nederlands te zijn geschreven. Een uitzon dering daarop vormen de boeken die oor spronkelijk in het Zeeuws zijn geschreven. Nederlandse vertalingen of bewerkingen daarvan komen eveneens voor de ZBP in aan merking, mits de auteur zélf de vertaling of bewerking heeft gemaakt. 4. Het boek dient een nieuwe uitgave te zijn. Herdrukken en herziene uitgaven (eventueel ook onder een andere titel) komen niet voor de ZBP in aanmerking, met uitzondering van het in VI-3 gestelde betreffende vertalingen of bewerkingen van boeken in het Zeeuws. Evenmin in aanmerking komen bloemlezin gen en bundelingen van eerder in boekvorm verschenen verhalen en fragmenten. 5. Het boek dient te zijn uitgegeven in Nederland of Vlaanderen, met uitzondering van boeken in de onder VI-3 genoemde categorie. Dat dient geschied te zijn in de periode vanaf 15 juli van het voorafgaande jaar tot 15 juli van het jaar waarin de ZBP wordt uitgereikt. In geval van twijfel beslist de secretaris op basis van de beschikbare gegevens. Bij door de auteur zelf gemaakte vertalingen of bewerkingen uit het Zeeuws geldt het jaar waarin de Nederlandse vertaling of bewerking is verschenen. 6. Het boek moet verkrijgbaar zijn via elke erken de boekhandel. In uitzonderlijke gevallen kan de secretaris ook boeken die niet via dit kanaal verkrijgbaar zijn, mee laten dingen. VII Procedure. De boeken die voldoen aan de hier voor beschreven voorwaarden dienen uiterlijk op 15 juli in zesvoud in het bezit te zijn gesteld van de secretaris van de jury p/a Zeeuwse Bibliotheek t.a.v. mevr. M. Berghauser Pont Postbus Postbus 8004 4330 EA Middelburg. VIII Alle in te zenden boeken dienen door middel van het elektronisch deelnameformulier voor 15 juli op de website te zijn aangemeld. IX Voor boeken die volgens de hiervoor beschreven voorwaarden in aanmerking komen voor de ZBP, maar die door uitgevers niet zijn ingezonden, geldt dat die door de secretaris van de ZBP, op verzoek van de jury, bij de uitgevers kunnen wor den aangevraagd. Deze boeken dienen dan, bin nen een door de secretaris vast te stellen termijn, eveneens in zesvoud ter beschikking te worden gesteld. 2010 Zeeuws Tijdschrift Zeeuws Tijdschrift Postbus 503 4330 AM Middelburg e-mail: redactie@zeeuwstijdschrift.nl telefoon: 0114-322878 66 Zeeuws Tijdschrift 2010 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2010 | | pagina 66