In de top 5 van Nederlandse veilinghuizen ZEEUWS VEILINGHUIS tekst lineke Broos Paul van der Velde Het Zeeuws Veilinghuis is gevestigd in een fraai art deco-pand aan de Herengracht in Middelburg. Als je over de drempel schrijdt, vraag je je af waarom er geen Zeeuwsch Veilinghuis op de gevel staat want je krijgt de indruk alsof je met een Zeeuws instituut met een lange traditie te maken hebt. Uit die droom word je snel verlost door René de Visser (Middelburg 1976). Het pand is in 1908 gebouwd als lagere school en pas sinds 1997 is het Zeeuws Veilinghuis erin gevestigd. René studeerde Techniek en Maatschappij aan de TU in Eindhoven en na zijn afstuderen in 2001 keerde hij terug naar Zee land. Hij had van een vriend gehoord dat er een baan vrij kwam bij het Zeeuws Veilinghuis. Het beviel hem vanaf de eerste dag. Hij deed veel praktische ervaring op en heeft in 2008 het bedrijf overgenomen. De bedrijfsstructuur van het Zeeuws Veilinghuis is simpel. Hier geen onnodige overhead. Naast René werken er nog vijf andere mensen. Jeroen de Kuyper is taxateur kunst en antiek en al geruime tijd veiling meester. Hans Hoek is taxateur Europees keramiek (zoals tegels, Delfts aardewerk en baardmankruiken). Monica Poortvliet verzorgt de uitgebreide administra tie en Elsbeth de Kuyper-Rijken (inderdaad dochter van de bekende Zeeuwse schilder Piet Rijken) doet de inrichting van het veilinghuis voor de kijkdagen met veel vitrines waarin vooral kleinodiën glinsteren. Het jongste personeelslid is Robin Peters (21). Hij is taxateur kunst en antiek in opleiding en sinds kort de jongste veilingmeester van Nederland. Bedrijfsdynamica René geeft toe dat het er in de weken rond de vier veilingen die ze per jaar houden hectisch aan toegaat maar het team is gemotiveerd en goed op elkaar ingespeeld. Het is de enige manier om het vol te hou den. Het grootste gedeelte van het werk bestaat uit het beschrijven van de objecten, taxeren, bijhouden van de website, overeenkomsten maken, acquisitie, samenstellen van de catalogus, fotograferen, verzen- 64 Zeeuws Tijdschrift 2010 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2010 | | pagina 64