W.F.A.I. Vaarzon Morel (1868-1955), Strandplezier te Domburg, olieverf op doek, 37 x 48 cm. Toekomstplannen en trends De concurrentie in Zeeland is de laatste jaren afgeno men. Waren er 10 jaar geleden nog drie veilinghuizen voor kunst en antiek in Zeeland, nu zijn er nog twee, waarvan A.I. Verhage de laatste jaren duidelijk min der actief is geworden. René geeft toe dat je in dit vak oud kan worden want het verveelt geen moment. Het is zeker niet ondenkbaar dat het Zeeuws Veilinghuis op den duur het enige in Zeeland zal zijn. Wat betreft kwaliteit behoort het met Sotheby's, Christie's, Glerum en het Venduehuis Den Haag tot de top 5 van veilinghuizen in Nederland. In de toekomst wil René zich nog meer op kwaliteit gaan richten. Liever veilin gen met iets minder kavels maar nog meer kwaliteit. De markt voor kunst en antiek is al jaren kritisch. Voor kwaliteit zijn echter altijd kopers te vinden. Tot slot de vraag wat hij als trends ziet. Hij hoeft er niet lang over na te denken. De markt voor meu bilair, art deco, postzegels, koper en tin zijn ingezakt. Fraaie achttiende-eeuwse kasten die 15 jaar geleden nog vele tienduizenden guldens opbrachten gaan nu voor twee tot vijfduizend euro van de hand. Hij wijt dat aan de verandering in smaak. Tegenwoordig pas sen de dikwijls donkerbruine meubels niet meer in een wit interieur. In de lift daarentegen zit kunst die aansluit bij het (post)moderne interieur zoals Zeeuws zilverwerk en niet te vergeten Chinees porselein. De topstukken worden zonder uitzondering opgekocht door Chinezen. Wij nemen afscheid. 'Pas op voor de wind', zegt René en vertrekt naar Domburg om te surfen. Voor meer informatie: www.zeeuwsveilinghuis.nl. 69 Zeeuws Tijdschrift 2010 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2010 | | pagina 69