een speelgoedauto een radiogra fisch bestuurbaar huisdier te maken. Ouders waren verontwaardigd maar kinderen vonden het prachtig. Door op de grens van wat acceptabel is te werken, bereikt ze een groot publiek en brengt ze veel teweeg. Dit zou als aandachttrekkerij gezien kunnen worden maar is zeker ook een bijzonder effectieve manier om mensen weer kritisch aan het denken te krijgen. Het is juist de integriteit en consequentie waarmee TIN- KEBELL. haar standpunt in dit debat houdt die haar werk bewonderenswaardig maakt. Ze is geen militante veganist of hardnekkige vleeseter, en maakt haar werk niet vanuit een activistisch oog punt. Wel is ze compromisloos in hetgeen ze wil laten zien. Haar werk is niet gemaakt om te shockeren, hoewel het dit vaak doet. Het is wel haar bedoeling dat er discussie ontstaat, dat het iets teweeg brengt in een samenleving die alles voor zichzelf lijkt goed te kunnen praten. Op haar overzichtstentoonstel ling in Vlissingen (Looove Tinke- bell./For my family deWillemj, 16 mei - n juli nu helaas afgelopen (red.)) is goed te zien dat een deel van het suc ces van haar werk in de speelse uitstraling en tastbaarheid ervan ligt. Een uit houten blokken opge bouwde opgezette collie nodigt daad werkelijk uit tot bouwplezier en ook de als marionet opgezette Jack Rus- sel blijft niet lang onberoerd. Haar serie van op mechaniek gemonteerde konijnen zorgt bij menigeen voor een wat bittere glimlach zodra ze hun mechanische hupjes en piepjes verto nen. Doordat de werken de toeschou wer haast over de grens van acceptatie trekken, wordt de boodschap die zij brengen des te sterker. Net zoals een kipfiletje in de supermarkt zo gepresenteerd wordt dat het zo min mogelijk met een dier van doen heeft, zo is het speelgoed van TINKEBELL. de mooie verpakking van een schrijnend probleem. Voor meer informatie: looovetinkebell.com www.torchgallery. com/tinkebell- .html (boven) Tinkebell, Fifi, 2006, 40 x 40 x 30 cm; (onder) Tinkebell, Baltazar, 2008. Courtesy TORCH Gallery Amsterdam 8 Zeeuws Tijdschrift 2010 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2010 | | pagina 8