Illustraties pagina 3. Titelblad van Verzameling van voorscheijden uijtlansche gewasse als insecktens, alles seer naauwkeurigh naggemaeckt en daar ik van de rupsen niet van in wist, heb ik deselve op het een of ander gewas geplaatst om an de wondere Gods te gedenken hoe Hij alles geschaapen heeft. Terneergesteldt binne Middelburg in voorscheijde jaarenc van Cornelius Markée, 1763. Archief Koninklijk Instituut voor Taal,- Land- en Volkenkunde (KITLV) in Leiden, pagina 4. Tekening 2 in de Verzameling pagina 16. Tekening 4 in de Verzameling pagina 17. Tekening 5 in de Verzameling pagina 18. Tekeningen 1 en 3 in de Verzameling pagina 19-68. Tekeningen 7 - 74 in de Verzameling pagina 70. Tekening 6 in de Verzameling Noten 1. De ch in Middeïburgsche Courant verschijnt pas vanaf augus tus 1780 in de kop van die krant. 2. Terwijl meestal in het bewaarde handschrift van Nagtglas meer staat dan in het boek bleek bij Markée het omgekeerde het geval. In het handschrift stond minder dan in het boek Zeeuwse Bibliotheek. Handschriften, nr. 3. Generaal Caart van het eyland Walgeren, verdeelt in sijn wateringen (1765). Zeeuws Archief. Kaarten Zeeland 292 123. Generaale Kaart van het Graafschap van Zeeland en hetgeen nog Onder dese prov. Behoort (en) in het Eyland van Overflackee geleegen is (1766). Zeeuws Archief. Kaarten van Zeeland 292 58. 4. Kaarte van de Revir den Eendragt en de naastgeleegenen Landen, Mistgaders de Polders Geleegen tussen de steden Tholen in Zeeland, en Steenbergen in Staats Braband (±1760). Zelandia Illustrata 294 1539. 5. Zeeuws Archief. Archief Rekenkamer van Zeeland D. Begraaflijsten ontvangers collaterale successie. 6. Deze catalogus heb ik niet kunnen vinden. Als die ooit boven water zou komen, zou dat een interessant beeld geven van het werk van Markée. 7. Nagtglas had het over de 'Orders' met 144 afbeeldingen. Hij vergiste zich wel eens meer. 8. Helaas kon ik de titel van het Franse werk niet meer achter halen. De gegevens die daarover op Internet had gevonden, kon ik niet meer achterhalen en nieuwe zoekacties leverden niet meer het gewenste resultaat op. 9. Bedoeld wordt de kaart van de Rillandse en Bathse schorren met aanliggende gebieden (1748). Zeeuws Archief. Zelandia Illustrata 294 1472. 10. Aangezien het werk van Maronier in 1967 is uitgegeven, is het KITLV in ieder geval al sinds dat jaar eigenaar van het manuscript. 11. Mededeling van Jan Storm van Leeuwen. 12. Botanical Art Database, nr. 20665. A Stalk of Flowers in a glass vase Ridderspoor. Dit is een voorbeeld van een los verhandelde aquarel. Het betreffende manuscript heb ik niet kunnen opsporen. 13. In een nota bene stond: 'Deselve werden met Boom oly of Terpentyn met een weinig harst gevernist, en zyn dan geschildert doek gelyk' (Middelburgse Courant, 8 april 1766). Lijst van bronnen en literatuur Bronnen Knipselsarchief, Rijks Kunstenaars Documentatiecentrum (RKD), Den Haag Archief, Koninklijk Instituut voor Taal,- Land- en Volkenkunde (KITLV), Leiden Westerse handschriften. Verzameling van voorscheijden uijtlan sche gewasse als insecktens, alles seer naauwkeurigh nagge maeckt en daar ik van de rupsen niet van in wist, heb ik desel ve op het een of ander gewas geplaatst om an de wondere Gods te gedenken hoe Hij alles geschaapen heeft. Terneergesteldt binne Middelburg in voorscheijde jaaren. 1763 Kaarten De Waard Aanwinsten Zeeuws Archief, nr. 292/58 en 123, Zeeuws Archief Kaarten Zeeland, Middelburg Handschriften Nagtglas, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg Botanical Art Database 20665, Oak Spring Garden Library, Upperville (USA) Werken van Cornelius Markée Vreugde galm uytgeblasen op het hooft van de deugt lievende yuffr. Me yuffr. Elisabeth van de Coppello, ter occasie van haar intreding in haar twintigste jaar op den XVI van Loumaend MDCCXXXXIII, door Cornelis Markee. Markées Minnaarmanuscript. Middelburg, 1743. Naauwkeurige Verzaamelinge, van Geestelijke, Ridderlijken en Wereldlyken Orders na het leven alle Geschetst en gekleurd door Cornelis Markee. Middelburg, 1759/60. Verzameling van voor Scheyde Dieren volgens haar Natuur en Kleur Terneer Gestelt en voor Scheyde jaaren Bij een Verzaamelt binnen Middelburg, door Cornelis Markee. Middelburg, 1761. Verzaameling van Zeeuschen in Secktens als ook de blom of kruyt waar op de Rupsche het Meest Gevonde wert, Met alle Naau Kuerighhijt Na Gemackt, door Cornelis Markee in Middelburgh en Zeeland. Middelburg, 1762. Verzameling van voorscheijden uijtlansche gewasse als inseck tens, alles seer naauwkeurigh naggemaeckt en daar ik van de rupsen niet van in wist, heb ik deselve op het een of ander gewas geplaatst om an de wondere Gods te geden ken hoe Hij alles geschaapen heeft. Terneergesteldt binne Middelburg in voorscheijde jaaren, door Cornelis Markee. Middelburg, 1763. Naauwkeurige Verzameling van Europesche Insekten alles naauwkeurig geschetst en geschildert, door Cornelis Markee. z.j., z.p. Kaarten Kaarte van de Revir den Eendragt en de naastgeleegenen Landen, Mistgaders de Polders Geleegen tussen de steden Tholen in Zeeland, en Steenbergen in Staats Braband (±1760). Zelandia Illustrata 294 1539. Generaal Caart van het eyland Walgeren, verdeelt in sijn wateringen (1765). Zeeuws Archief. Kaarten Zeeland 292 123. Generaale Kaart van het Graafschap van Zeeland en hetgeen nog Onder dese prov. Behoort (en) in het Eyland van Overflackee geleegen is (1766). Zeeuws Archief. Kaarten van Zeeland 292 58. 69 Zeeuws Tijdschrift 2010 3-6

Zeeuws Tijdschrift | 2010 | | pagina 69