regelmatig de Matthaus-Passion in Aardenburg ver zorgen. Afwisselend dirigeerden andere specialisten in de oude muziek, zoals Ton Koopman, René Jacobs, Philippe Herreweghe, Ivan Fischer, Sigswald Kuyken en recenter Charles Creed en Masaaki Suzuki. Zij maakten meestal gebruik van het koor en het orkest van de NBV (tussen 1986 en 1992 speelde The Amsterdam Baroque Orchestra). Ook het jongenskoor was meestal 'vast': het Jongenskoor van de Sint-Bavo te Haarlem of, gedurende de laatste jaren, het Boys Choir uit Kampen. Veel wisselender was de solistengroep. Elk jaar trad deze op in een andere samenstelling. Verschei dene van hen hebben echter meerdere keren in Aar denburg gezongen, zoals de sopranen Barbara Schlick en Maria Christina Kiehr, de baritons Gerd Türk en Stephen McLeod alsook de bas Peter Kooij. Al deze uitvoerenden - de koren, de solisten, het orkest en niet te vergeten de dirigenten - behoren tot het sum mum van de professionele, authentieke muziekprak- tijk en bijgevolg is ook de Aardenburgse Matthaus- Passion. Die kwaliteit weerspiegelt zich in de belangstelling en het commentaar. Hoewel de bezoekersaantallen wel geschommeld hebben (in 1988 een dieptepunt met 577, in 1992 een record van 1131) is de kerk tegen woordig steevast van tevoren uitverkocht. De interesse is zelfs zo groot dat een tweede uitvoering ook volle dig verkocht zou raken. Bij de vijftigste uitvoering in 2003 is dat daadwerkelijk gebeurd. Lokale liefhebbers De plaatselijke organisatie blijft intussen in handen van liefhebbers. Dat geeft de Aardenburgse uitvoe ring iets bijzonders en een extra charme. De gehele BCA-organisatie is vrijwilligerswerk. Gelukkig kan het inmiddels bogen op een bijna zes decennia durende organisatie-ervaring en gaat alles goeddeels 'gesmeerd'. In de afgelopen twintig jaar heeft zich ten opzichte van de eerste uitvoeringen een aantal zaken gewijzigd. Op het beëindigen van de logies van koorleden bij particulieren werd al gewezen. In 1993 werd ook de kaartverkoop anders georganiseerd, niet meer via vele lokale agentschappen in Zeeland en Vlaanderen, maar op één centraal verkooppunt: 20 Zeeuws Tijdschrift 2on 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 20