Vrijwilligers in actie tijdens de eerste Matthaus-Passion in Opbouw voor de Matthaus-Passion, 1961. Foto: Archief PZC. Aardenburg in 1954. Foto: Oscar de Milliano. De meest sacrale De verzorgde website is daar een duidelijk teken van. Hij vroeg Rootsaert lid te worden van het bestuur en die werd in 2009 voorzitter. Zelf wil hij nog een tijd vicevoorzitter blijven maar voor de rest is het bestuur in de afgelopen jaren vernieuwd en verjongd. Aan het draaiboek voor de uitvoering is niet zo gek veel veranderd. De organisatie is een geoliede machine, iedereen weet wat hij moet doen op de zaterdag voor Palmzondag. Voor hetzelfde geld zouden ze de uitvoe ring, die altijd binnen een paar dagen is uitverkocht, twee keer achter elkaar kunnen doen. Bij de vijftigste editie waren er inderdaad twee. Dat is kosteneffectief en er zouden meer mensen de kans krijgen de Passion te beleven. De Nederlandse Bachvereniging waar het Aardenburgse comité nauw mee samenwerkt, verzorgt in totaal negen uitvoeringen. In Naarden wordt hij vijf keer uitgevoerd dus waarom niet twee in Aardenburg? Wat is nu het bijzondere aan de uitvoering in de Sint Baafs. Arno hoeft niet lang na te denken. 'Ze hebben wel eens geprobeerd de Matthaus in concert gebouwen te doen, maar daar mis je het sacrale dat een kerk doorgaans geeft. De oude instrumenten heb ben een kerk nodig en de Sint Baafs staat bekend om de haast ongeëvenaarde akoestiek. Door vrijwel ieder een wordt het als de meest sacrale Matthaus-Passion ervaren. Wie zijn wij om dat in twijfel te trekken? De vraag naar plaatsen overtreft altijd de 1100 die beschikbaar zijn. Hoe gaan ze te werk? Dick die tevens verantwoordelijk is voor het kaartenbureau: We hebben een adressenbestand van 1700 perso nen. Die ontvangen allemaal een formulier waarmee ze zich kunnen aanmelden. Op volgorde van bin nenkomst worden de plaatsen toegewezen. De dag waarop de formulieren op de mat vallen, komt er een elektronische versie op de website. Het ziet ernaar uit dat we in de nabije toekomst volledig op digitale aanmelding zullen overgaan. Soms worden kaarten op Marktplaats.nl aangeboden voor hogere bedragen maar dat zijn er niet veel. Van een zwarte markt is geen sprake. De prijzen van de kaarten variëren van 30 tot 50 euro. Het publiek komt voor 10 procent uit Aardenburg zelf en 50 procent uit de rest van Zee land. 25 procent komt uit de Randstad en 10 procent uit Vlaanderen. Ook tellen we nog een aantal Duitsers en Fransen onder het publiek. 24 Zeeuws Tijdschrift 2on 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 24