'Wij hebben nog lange tijd nagenoten van de geweldige uitvoering van de Matthaus-Passion. En dat kon ook bijna niet anders met zulke geweldige zitplaatsen met na afloop ook nog een receptie. Natuurlijk hebben wij op de receptie van de gelegenheid gebruikgemaakt even met Jos van Veldhoven te spreken. Kortom: ons weekeinde kon niet meer stuk.' (bezoeker) opschieten en we hebben gekozen voor een platte organisatievorm zonder noemenswaardige hiërarchie. We spannen ons tot het uiterste in om het de bezoe kers en zeker ook de uitvoerenden zo goed mogelijk naar de zin te maken. Vooral die voelen zich in een bad Vlaamse gastvrijheid ondergedompeld, iets wat ze niet vaak overkomt. Ze komen dus graag. 'Met de veertig vrijwilligers die bij het evenement zijn betrok ken, houden we een keer per jaar een grote barbecue met een live optreden natuurlijk.' Nevenactiviteiten In de statuten van het Comité staat dat het de voor naamste taak is mensen met het werk van Bach en tijdgenoten in aanraking te brengen. Vandaar dat er naast de uitvoering van de Matthaus-Passion een hele boel andere activiteiten worden ontwikkeld. Onlangs is de werkgroep ArchieBach opgericht waarin het archiefmateriaal van het Comité wordt bewaard en ontsloten. Er komt dus een digitaal audiovisueel archief dat via de website van het BCA toegankelijk is. Met een selectie van dat archiefmateriaal wordt een kleine tentoonstelling in het Gemeentelijk Archeologisch Museum ingericht over de Matthaus- Passion traditie. Verder is er naast de eerdergenoemde website een nieuwsbrief waarin de bezoekers op de hoogte worden gebracht van het evenement en de nevenactiviteiten. In samenwerking met de NBV organiseert het Comité een educatief project rond de muziek van Bach, de Matthaus-Passion in het bijzon der. Leerlingen uit het secundair onderwijs maken zo kennis met allen die bij de uitvoering zijn betrokken. Uiteraard wonen ze ook de uitvoering bij. Vorig jaar waren het er tachtig. Voorts is er een stadswandeling 'Van Bavo tot Bach' en wordt er door Bachkenner Anton de Kort voorafgaand aan de uitvoering een lezing gehouden waar ook vele mensen op afkomen. In samenwerking met de horeca in Aardenburg en omgeving tot slot zijn Mattköus-arrangementen opge zet die het verblijf verder veraangenamen. 2014 Hoe zien de bestuursleden de Matthaus-Passion in de toekomst? Rootsaert: 'Om te beginnen zijn er dan twee uitvoeringen: op zaterdag en zondag. Daardoor kunnen veel meer mensen het evenement bijwonen en vergroten we onze kansen op meer sponsors. Die zoeken we vooral onder de young professionals die we dan in contact brengen met de uitvoerenden in een passende en unieke omgeving. De uniciteit van de Matthaus-Passion moet nog meer op de voorgrond komen.' Dick de Pooter valt Arno bij: 'Wij zijn de Sergio Herman van de muziek. Immers, je kunt bij Sergio in Sluis ook maar één keer per jaar eten.' Het bestuur wil verder veel meer weekendarrangementen in samenwerking met de horeca in de omgeving en in het algemeen is het streven naar een jonger publiek en meer Vlaamse buren over de vloer. Naar aanleiding van het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen wil het Bach-Comité Aardenburg in samenwerking met de dirigent Jos van Veldhoven een muziekspektakel op touw zetten. Vanaf de wanden kijken de vroegere bestuurders nog steeds toe. Ontwaren we een zekere trots in hun blik? Dat mogen ze best zijn want hun opvolgers houden de Matthaus-Passion traditie in Aardenburg springlevend. Voor meer informatie: www.bachvereniging.nl en www.bachcomite.nl. 26 Zeeuws Tijdschrift 2on 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 26