KOOR VAN B Bronzen eerbetoon aan de onvergankelijkheid Bij de viering van het 1050-jarig bestaan van de Sint- Baafs in Aardenburg werd in 2009 het beeld Het Koor van Bach van wijlen kunstenaar Chris Ferket (1929 - 2009) onthuld. Het kunstwerk, uitgevoerd in rood graniet met bronzen sculpturen van zingende koorleden, is een meerledig eerbetoon. Aan Johann Sebastian Bach, de componist van de Matthaus- Passion, de grondleggers van de stichting Bach-Comité Aardenburg en de monumentale Sint-Baafskerk. Bach mag dan in fysieke zin al eeuwen dood zijn, in muzikale, spirituele en emotionele zin leeft de mees ter in Aardenburg voort. Zijn Matthaus-Passion wordt in de aloude Sint-Baafskerk al decennialang tot uitvoe ring gebracht. Het organiserende Bach-Comité Aarden burg beperkt zich overigens niet alleen tot de jaarlijkse passie-uitvoering, met andere muziekvoorstellingen en educatieve programma's (in Nederland en Vlaanderen) wordt de muzikale grootheid van Bach, maar en pas sant ook de schoonheid van Aardenburg, uitgedragen tot ver over de grens. Ferkets werk, dat de tuin van de kerk siert, bevestigt deze 57 jaar oude traditie. Wat de beeldhouwer op zijn manier wist te grijpen in brons en steen, vangt dichter André van der Veeke (1947) uit Terneuzen in woorden: MONUMENT Traditie van het oor Door duizend koren gehandhaafd Een uitdijend heelal van stemmen Dwingt ons ieder jaar omhoog: Aardenburg Bach achterna O Lamm Gottes, neuriën de doden (Wie hoort dat niet?) Leven en hiernamaals op 1 lijn De klimpartij naar een God Op het ritme van het lijden Boven de sopranen uit Het ruisen van Zijn Bloed (Sint Baafs, jouw stenen hart gunt ons dit wonder) 51 Zeeuws Tijdschrift 2on 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 51