Structure of desire, 1989. Foto: Wim Riemens Ze bezat niet alleen veel schilderijen van haar vader maar leverde ook waardevolle informatie voor het onderzoek. Wij dienden de rekening van de reis alvast in bij de CRGZ maar kwamen van een koude kermis thuis. 'Gezien in het geheel van de nu ter tafel liggende aanvragen is aan uw onderzoek over de Kunstkring Het Zuiden (1920-1969) de laagste prio riteit toegekend. Wij hopen dat u, ondanks dat u van onze financiële steun geen gebruik kunt maken, het onderzoek op bevredigende wijze af weet te ronden.'9 Ook werd het positieve advies van de Culturele Raad Vlissingen niet overgenomen door de gemeenteraad van die stad. Het lag niet in onze aard ons door deze tegenslag van de wijs te laten brengen en onverdroten gingen we verder. Inmiddels had ik wel het onderzoek naar het Reinaert-Comité afgerond dat in het Zeeuws Tijdschrift werd gepubliceerd (Van der Velde, 1989). Juist toen werd er naar een nieuwe eindredacteur van dat tijd schrift gezocht en de keuze van de selectiecommissie viel op mij. Niet alleen ik maar ook Jan was met die benoeming zeer in zijn nopjes want dit vergemakke lijkte de publicatie van nieuw onderzoek. Door steun van het Stedelijk Museum in Vlissingen (nu Zeeuws Maritiem MuZEEum) kwam de tentoonstelling over de Kunstkring Het Zuiden er toch en een overdruk van het artikel in het Zeeuws Tijdschrift verscheen als begeleidende publicatie bij de tentoonstelling (Van der Velde, 1990).10 Oder soil ich jetzt sagen, wie alles bei euch ist Jan begon zich steeds meer te realiseren dat zijn tijd aan het korten was en richtte zich daarom voorna melijk op zijn eigen werk. Onze contacten namen dan ook af in frequentie maar dikwijls belden we met elkaar over de diverse projecten. Kort na het einde van de tentoonstelling Kunst boven water exposeerde hij in de expositieruimte van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland in de Zeeuwse Bibliotheek onder de titel Structures of desire. Het was non-figuratief werk. 'In de Structures of desire is geen menselijk leven te zien. Maar de spanning tussen volmaaktheid en onvol maaktheid is er net zo in terug te vinden als in de torso's van weleer' (Out, 1989). Het was bepaald geen li Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 11