Detail van de tegelmuur in de behuizing van Stichting Beter Wonen in Sint-Maartensdijk, 1990. Foto: J. Meidell makkelijk te bevatten werk. Het kostte mij tien jaar om een van die structures te doorgronden en eigen te maken. In het najaar van 1990 volgde de tentoonstelling Carnival de l'existence in Bellamy 19 Hedendaagse Kunst Vlissingen waar meer dan 20 koppen te zien waren. Bellamy 19 verzorgde kunstuitgaven in een oplage van 50 exemplaren en van Jan verscheen een zeefdruk met een hoofd en de tekst 'Oder soil ich jetzt sagen, wie alles bei euch ist'.11 De omslag van het Zeeuws Tijdschrift 40 (1989) 5 werd gesierd door de koppen die op deze tentoonstelling te zien waren en het artikel over de sociale vernieuwing in Zee land werd er door verluchtigd (Van der Stel, 1990). Een tegelmuur bij Stichting Beter Wonen in Sint- Maartensdijk sierde de omslag van Zeeuws Tijdschrift 41 (1991) 5. 'Misschien kun je foto's vergroten zodat alleen de tegelstructuur overblijft voor de voorpagina', schreef hij in zijn laatste brief aan mij.12 Jan had ook nog geholpen met de voorbereidingen van de tentoonstelling Cheops in de Spanjaardstraat. die plaatsvond in het kader van Zeeland Cultuur- maand in september 1992. Het werk van de kunste naars was te zien op de vensterbanken van huizen in die straat. Maar eerst was er nog de solotentoonstel ling. 'Hierbij nodig ik je, namens Jan, uit voor de tentoonstelling in het Zeeuws Museum en voor het diner, dat daarop aansluitend bij ons thuis gegeven zal worden. De voorbezichtiging is op vrijdag 27 maart en begint om 16.30 in het museum. 'In de tentoonstel ling in het Zeeuws Museum toont Jan van Leeuwen drie recente series "Keramische Portretten". Versla genheid, pijn, verdriet, totale uitputting, kwetsbaar heid, maar ook erotiek en groteske humor zijn daarin terug te vinden. Daarnaast wil hij laten zien dat er een balans gevonden kan worden tussen het ideaalbeeld van de Grieken en het onthullend realistische van de Romeinen' (Spaander, 1992). 12 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 12