van een stad van bijna 400.000 inwoners en de thea ters zijn binnen een uur te bereiken vanuit heel Zee land (en vanuit België trouwens ook!) Lievens vindt het belangrijk dat er daarnaast voldoende kleinere initiatieven ontplooid blijven worden. Samenwerking en afstemming waar mogelijk en wenselijk vindt als het aan Lievens ligt ook op gro tere schaal plaats. Dus niet alleen tussen de Zeeuwse podia. In de zuidelijke provincies gebeurt het al: via Zebralim, de zuidelijke regioafdeling van de Vereni ging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties. Maar het zou wat Lievens betreft een goede zaak zijn als er ook nog meer grensoverschrijdend samenge werkt gaat worden, tussen de Nederlandse provincies Zeeland, Brabant en Limburg en de aangrenzende Vlaamse provincies. Het is mede daarom belangrijk om op een goede manier 'in dialoog' te blijven met de provincie. 'Zodat over en weer duidelijk wordt of wat we willen ook kan.' De reden waarom het Scheldetheater het met een relatief klein team kan doen, heeft te maken met de onderlinge bereidheid om indien nodig bij te sprin gen, eikaars werk te doen en niet te veel in hokjes te denken. Bevlogen is hij over zijn organisatie, maar nog meer: over zijn mensen die er werken. 'Er is spra ke van een teamgevoel: we zijn fans van het theater.' Seizoen 2011 - 2012 De voorbereidingen voor een nieuw seizoen starten ongeveer een jaar voor aanvang. In de periode sep tember - december oriënteren de theaters zich op de aanbiedingen van producenten en impresariaten. Daarnaast gaan ze ook actief zelf op zoek. In de perio de daarna (januari) worden de contracten getekend en starten de voorbereidingen voor de presentatie van het programma. Het jaarprogramma 2011-2012 werd op 20 mei aan het publiek bekendgemaakt. Een kleine selectie: Najib Amhali, Daddy Cool De musical, One Night Of Queen, Brigitte Kaandorp, Kane, Di-rect, The Umbilical Brothers, Compagnie Philippe Genty, Yllana, Flamenco Nuevo, Freek de Jonge, Theo Maas- sen, Bert Visscher, Jochem Myjer, Hanoch Rosenn (pantomime met 3D-animatie en special effects), Hans Liberg, Tommy Emmanuel, Oorlogswinter De Musical. Bekijk voor meer informatie over het jaarprogramma: www. scheldetheater.nl en http://theaterverkoopzeeland.itix.nl/home tekst Margot Verhaagen Het Zeeuws Uitburo (ZUB) bestaat sinds januari 2011 en heeft als belangrijkste taak om te zorgen voor com plete en betrouwbare informatie over kunst en cultuur in Zeeland. Het krijgt de komende drie jaar de kans zich te bewijzen. Daarvoor krijgt het een provinciale subsidie van 90.000 euro per jaar waarvan 20.000 euro naar de overkoepelende organisatie, het Neder lands Uitburo gaat, zodat 70.000 euro voor de exploi tatie overblijft. Valkuilen Maar wanneer je de site van het ZUB nu bezoekt, is deze nog verre van volledig. Er staat (beperkte) informatie op over waar en wanneer er welke voorstel lingen zijn. Eveneens is kaartverkoop via de site nog niet mogelijk en nog lang niet alle Zeeuwse culturele partners zijn er te vinden. Kortom: er moet nog heel wat gebeuren voordat het ZUB serieus genomen kan worden. 'Het ZUB staat of valt met de energie en het enthousiasme van de Zeeuwen zelf', aldus Margot Gerene, directeur van het Nederlands Uitburo. Zij vindt dat een regio als Zeeland gebaat is bij een der gelijk initiatief. 'Zeeland is relatief een groot gebied 18 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 18