een start vanuit de slaapkamer van zijn eigen woning vestigt hij zich even later boven de poort in de Dirk Dronkerstraat, een krappe maar zeer geschikte plek, vanwege het feit dat de Stichting Goed Wonen, een belangrijke Vlissingse corporatie, vlakbij was. Met bestuursvoorzitter Van de Velde had Jasper een uitste kende relatie. De eerste opdracht kwam van het Schel de Pensioenfonds voor de bouw van nieuwe woningen op 'het eiland'. Een eerste blok woningen was reeds gerealiseerd door architect Piet Götzen. Die werd ech ter te duur bevonden en de vervolgopdracht ging naar het kersverse bureau van Jobse. De woningen die hij ontwierp ademen de degelijke, traditionele sfeer van de Delftse School, waarin al het werk van de wederop bouw op Walcheren gerealiseerd werd. Dat was begrij pelijker voor de gemeenteambtenaren dan de vernieu wende, moderne bouwstijl van Götzen. Na die eerste opdracht volgen er al snel meer, ook in andere stede lijke gebieden zoals Goes, Tholen en Axel waarbij zijn vroeger opgebouwde netwerk van gemeentelijke amb tenaren zeer ter stade kwam. Jasper werd eveneens betrokken bij de verbouwing van de Gereformeerde Petruskerk in Vlissingen, waar opnieuw een ontwerp van Götzen als te vooruitstrevend was afgewezen. Vanwege al dat werk waren nieuwe arbeidskrachten noodzakelijk. Leijnse is de eerste tekenaar die bij bureau Jobse komt werken. Niet lang daarna volgt Cees Jongepier, eveneens timmerman van professie. Beiden blijven er hun hele werkzame leven. Scholenbouw Samen met Piet Wisse van het Vlissingse architec tenbureau Steen en Tuinhof ontwikkelde Jasper in opdracht van de Dienst Volkshuisvesting een stan daardmodel voor een kleuterschool. De Dienst had hieraan grote behoefte vanwege de regulering die het 36 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 36