Basisschool in Serooskerke, exterieur en interieur. Foto: Archief J. Jobse ministerie doorvoerde als vervolg op de bouwstromen van de wederopbouw. Jasper stond goed bekend bij de Dienst evenals Wisse die zijn carrière daar begonnen was. Het eerste model van die scholen werd gerea liseerd in het Noord-Hollandse Akersloot in 1965. Daarna volgden er spoedig meer. In die beginfase begeleidde Jobse met name de bouw in Holland en Wisse die in Zeeland. Naderhand kwamen zij tot een pragmatische verdeling van werk binnen het Zeeuw se. In vervolg op de kleuterscholen werd later gewerkt aan talrijke basisscholen. De eerste ervan werd in Middelburg gerealiseerd, maar al vlug volgden andere Zeeuwse gemeenten. Beide bureaus hebben bijzonder profijt gehad van deze ministeriële regeling. Tot op de dag van vandaag blijft hun handschrift in menige kleuter- of basis school te herkennen. Jasper werd lid van veel school besturen en bereidde daar zijn netwerk nog verder mee uit. Scholen waren gouden opdrachten voor het bureau. Er werden hele reeksen van gebouwd. De aan nemers waren blij eraan te kunnen werken want over meerwerk werd niet gezeurd. De maatschappij die de scholen liet bouwen, de Holland Housing Corpora tion, verkocht ze rechtstreeks aan gemeente, inclusief financiering en ontwerp- en begeleidingskosten. Elke gemeente kon zijn eigen aanpassingen aan het stan daardmodel laten doorvoeren om een school op maat te verkrijgen. Zo werden talloze steden en dorpen in de provincie van een school voorzien. Woningbouw Naast de scholenbouw wordt woningbouw een tweede belangrijk onderdeel van de productie van bureau Jobse. Er wordt in grote aantallen gewerkt, gevoed door de introductie van het zogenoemde Pronto- bouwsysteem, dat in de grote steden van Nederland 37 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 37