Winkelcentrum Paauwenburg, Vlissingen, net voor de opening, 1969. Foto: Archief J, Jobse vooral gepropageerd is door de architecten Willem van Tijen en Hugh Maaskant. Jobse nam het systeem over. Het is gebaseerd op het gebruik van groot formaat holle baksteen en vloerelementen waarmee in korte tijd grote muurvlakken, dragende wanden en vloeren konden worden gebouwd en gestapeld. Hij zette die innovatie strategisch in als lucratief glijmiddel om de woningbouwverenigingen lekker mee te maken. Met dit bouwsysteem, gemaakt door de Rotterdamse firma Van Vliet en Van Duist werden in de jaren vijftig dui zenden woningen gebouwd in explosief groeiende ste den als Tilburg, Eindhoven, Den Bosch en Rotterdam. Bovendien werd er vanuit het ministerie van Volks huisvesting subsidie verleend op het gebruik van dit systeem want dat wilde de bouwproductie in het land opschroeven. Met dit systeem werden bijvoorbeeld de hoge flats in Souburg en Paauwenburg gebouwd, maar ook de lagere rijenwoningen in Paauwenburg. Het winkelcentrum daar en de kantoren tussenin de flats werden door Jobse ontworpen. Een grote klus waaraan het bureau jarenlang werkte. Het leverde zoveel expertise in de systematische hoogbouw op dat het bestuur van bejaardentehuis Ter Reede besloot twee hoge flats aan zijn verzorgingscomplex in Vlis singen toe te voegen. De expert op dit terrein, Jobse, kreeg de opdracht voor het ontwerp. Ter Reede Ter Reede is een massief bakstenen geheel, dat voor een betere lezing opgedeeld is in een aantal duidelijke traveeën. Een daarvan wordt geaccentueerd door de ingang van het complex, dat bestaat uit twee haaks op elkaar aangesloten vleugels, één parallel aan de Koudekerkseweg en één dwars daarop aan de Presi dent Rooseveltlaan. Boven de toegangsdeuren is een grote raamopening gemaakt, terwijl het geheel van de 38 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 38