AlgemeneBank Nederland Bouwtekening voor de ABN-bank aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen, 1968; (rechts) anno 2011 Vredehoflaan en weer later met twee grote flats daar weer achter. Die leidden tot enig politiek gekrakeel over de hoogte ervan. De storm werd geluwd door wethouder Hoefkens, die ooit nog medewerker van het bureau was geweest. Bankgebouw voor ABN De overgang van traditioneel naar een meer moderne vormentaal van Jasper Jobse is goed te zien aan het ontwerp dat hij maakte voor de uitbreiding en verbou wing van de ABN-bank aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen in 1968. Hoewel het zadeldak aan de straatkant werd gehandhaafd stralen de overige delen van het pand vooral zakelijkheid uit. Aan de linker kant in de straat werd een grote doos tegen het oude pand aangeplakt. Rechts staat het plastisch georna menteerde jarendertiggebouw van de concurrerende Nutsspaarbank. Bij een eerder interne verbouwing van de ABN in 1961, bleef de WV nog onaangetast en paste de fa£ade van de bank nog geheel in de tradi tionele sfeer van de nabijgelegen panden. Bij de verbouwing van 1968 kwamen in de gemetselde gevelvlakken grote raamopeningen, met dun gedetailleerde kozijnen, die alleen aan de straatzijde smal en hoog zijn. Dit is gedaan om het rustieke karakter van de overige gevels in de straat niet te doorbreken. Zo moest de breuk tussen oud en nieuw gecamoufleerd worden. De entree van de bank, die voorheen een net zo monumentaal karak ter had behouden als bij de buren, werd op een manier die bij de modernen gebruikelijk is, bijna verborgen in de hoek gezet. Slechts een kleine luifel en de stoep markeren deze toegang. De nieuwe plint is bijna achteloos in grove grijze natuursteen opge trokken en komt door het veelvuldig inspringen bij de ramen nogal geforceerd over. Boven de bank zijn een woning en een appartement opgenomen, beide rond om een open binnenplaats, die al vanouds in het pand aanwezig was. Een dergelijke patiocombi natie kunnen we gerust uniek in Zeeland noemen. Aan de achtergevel zijn twee forse balkons met een stalen balustrade gemaakt en een vluchttrap naar de tuin. In het interieur werd gekozen voor een grote werkruimte, gescheiden van de publieke wachtruim te door een flinke balie. De vloer is betegeld en het plafond loopt als een strakke hemel boven alle werk tafels door. Meubilair en lampen werden gekozen uit een moderne catalogus. 40 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 40