Zien wat het is en niet weten wat tekst André van der Veeke Gedichtendag 2011. Na afloop van een voorstelling van de Mannen van Papier vraagt een medewerkster van de bibliotheek me of ik bij de opening van een tentoonstelling van Bob Pingen wil voordragen. Een paar gedichten. Desnoods mag ik ook iets over schil deren opmerken. Ik zeg meteen ja, want de naam Bob Pingen fascineert me al zo'n jaar of dertig. Drie weken later kom ik na een inleiding van Ton Brandenbarg, directeur van de Zeeuwse Bibliotheek, met het volgende: 'Ik moet u onmiddellijk teleurstel len. Ik sta hier niet vanwege mijn kennis van het werk van Bob Pingen, dat wellicht abstract is te noemen of geometrisch concreet of landschappelijk georiënteerd of arcadisch opgestegen. Voor mij als onwetende persoon is het trouwens mystiek werk: sta boven het bestaande. Ik ben hier vooral vanwege de naam Bob Pingen. Ik denk dat ik die zo'n dertig jaar geleden voor het eerst tegenkwam. Ik maakte toen deel uit van een groepje beeldende kunstenaars met de bendenaam: Niets is Alles. Waarom we actief waren met zo'n ont moedigend motto op ons vaandel is me nog een raad sel. Ik was trouwens de enige scribent in het gezel schap. Dat betekende dat ik de notulen van de verga deringen mocht bijhouden. In die tijd las ik dus voor het eerst de naam Bob Pingen in de krant. En ik vond het meteen een schitterende naam voor een schilder. Eerlijk, rechtlijnig. Ik zag er ook kleuren bij: blauw, wit, groen. Verder gebeurde er niets. Ik bezocht zijn tentoonstellingen niet. Maar wel bleef ik via berichten in de krant de schilder volgen. Nu las ik van de week in de Volkskrant dat pin gen ook gratis sms'en betekent met een Blackberry- mobiel. Het staat dan in feite voor eindeloos zeiken en zeuren door pubermeiden. Dat is fout natuurlijk, een gruwelijke ontmythologisering van een naam. Goed, dat is de stand van zaken. U kunt nu begrij pen dat ik het een paar weken geleden wonderbaarlijk vond, dat ik gevraagd werd door Bob Pingen. De man die mij niet kende en die ik van grote afstand min of 54 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 54