P£1* PUBLIEKSPRIJS 2010 Er kwamen veel klachten binnen over de PZC- publieksprijs. Wees gerust: die klachten komen uitsluitend van redacteuren van de PZC. Ze klagen over de mailboxen die de laatste dagen volstroomden, tijdens pieken kwamen er wel 80 a 90 mailtjes per uur binnen. Onze kunstredacteur Rolf Bosboom con stateerde dat er niet alleen veel gestemd werd, maar dat er ook veel belangstelling was voor de tussenstand van de publieksprijs, het bleek de vaakst ingevoerde zoekterm op zijn weblog. De afgelopen weken zijn exact 3737 geldige stem men uitgebracht. Dat is een opvallend hoog aantal. Ruim duizend meer dan vorig jaar. Ter vergelijking: voor de NS-Publieksprijs brachten zo'n 33.000 men sen een stem uit. Het aantal stemmen op de PZC- publieksprijs ligt percentueel dus veel veel hoger. Goed, hoe heeft het Zeeuwse publiek geoordeeld? In tegenstelling tot vorig jaar is dat voor de aanwe zigen nog een verrassing. En dat is eigenlijk wel zo aardig. Het is vermoedelijk voor niemand meer een ver rassing tussen wie de strijd gaat. De afgelopen dagen hebben Drijven op een Dak van Anneriek van Heug- ten en Mariella van de Beek en het stripverhaal Van Nehalennia tot Westerscheldetunnel van Jan Zwemer en tekenaar Danker Jan Oreel een behoorlijke afstand genomen van de nummer drie, het bijzonder lezens waardige en doorbladeraardige boek over de historie van jachtclub Veere, getiteld Van zwart wit naar kleur, dat ook nog geruime tijd aan de leiding ging. Waar vorig jaar de strijd ging tussen een roman en een persoonlijk verslag over belevenissen in China, gaat de strijd nu tussen twee kinderboeken met een historische inslag. De strijd was tot op het laatste moment spannend, want het verschil in stemmen was overbrugbaar. De deadline is verstreken en de winnaar is bekend. Het Zeeuwse publiek vindt Drijven op een dak het beste boek van 2010. Er werden 1024 stem men uitgebracht op dit boek. De nummer 2 verdient een eervolle vermelding in de analen, want het is een opmerkelijke prestatie om de historie van Zeeland op deze manier te ontsluiten voor de jonge Zeeuw. Hulde. Uiteindelijk brachten 971 mensen hun stem uit op dit boek. Anneriek van Heugten ontvangt uit handen van Peter Jansen, hoofdre dacteur van de PZC, de PZC-publieksprijs 2010. Foto: Anda van Riet Met Drijven op een dak, vullen Anneriek van Heugten en Mariella van de Beek een gat, want een eigentijds kinderboek over de ramp van 1953 ontbrak nog, zo schreef PZC-collega Piet Kleemans in een artikel over het boek. De auteurs hebben een knappe prestatie geleverd. Het boek is informatief, spannend en het leest als een trein. Het moet Annneriek van Heugten en Mariella van de Beek deugd doen dat het Zeeuwse publiek dit bijzondere boek op waarde weet te schatten. Peter Jansen De jury van de Zeeuwse Boekenprijs en de Jan Bruijns-prijs 2010 bestond uit Ton Brandenbarg, Peter Jansen, Jos de Mul, Karla Peijs (voorzitter), Paul van der Velde (secretaris) en Antoinette Ver- brugge. Peter Jansen reikte de PZC-Publieksprijs uit aan Anneriek van der Heugten en Mariella van de Beek. Vervolgens reikte Ton Branden barg de Jan Bruijns-prijs uit aan de moeder van Franca Treur. Na het voorlezen van het juryrap port van de Zeeuwse Boekenprijs 2010 door de voorzitter werd de prijs overhandigd door Janine van den Driest van De Campveerse Toren aan Floortje Zwigtman. Decor was het Theaterpro ductiehuis Zeelandia in Middelburg op 5 novem ber 2010. 60 Zeeuws Tijdschrift 2on 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 60