Gratis Ueruoer Tijdens Open Monumentendag KUNST- EN ANTIEKVEILING ZEEUWS VEILINGHUIS 20 - >21 september 2011 Open Monumentendag en Fortennacht Gevraagd: schilderijen uit voormalig Nederlands - Indië Zoals: Willem Gerard Hofker Luciën Frits Ohl Rudolf Bonnet Hal Wichers Romualdo Locatelli Gerard Pieter Adolfs Walter Spies Adriaen-Jean le Mayeur de Merprès Theo Meier Pieter Ouborg - Lee Man Fong Willem Imandt Auke Sonnega Isaac Israels Willem Dooijewaard etc. Meer informatie: www.zeeuwsveilinghuis.nl DE GOEDE KAMT OP.ML Zaterdag 10 september maakt de Provincie Zeeland het bus- en bootvervoer in Zeeland gratis, op vertoon van de vervoerbon. Kijk voor de gratis vervoerbon op www.degoedekantop.nl of in uw huis-aan-huisblad van week 35. Wilt u weten welke monumenten te bezichtigen zijn in Zeeland? Kijk dan op: www.openmonumentendag.nl Herengracht 74 4331'PX Middelburg info@zeeuwsveilinghdis.nl Tel. 0|%8- 650 680 Zeeland telt meer dan 3500 rijksmonumenten, honderden gemeentelijke monumenten en enkele tientallen beschermde dorps- en stadsgezichten. Tradi tiegetrouw is Open Monumentendag een goede gele genheid om enkele van deze monumenten vanbinnen te bekijken. Open Monumentendag valt in het week einde van 10 en n september. De meeste monumen ten in Zeeland zijn op 10 september open. Het thema is Nieuw gebruik-Oud gebouw en gaat over herbe stemming. Afgezien van de woonhuizen hebben veel monumenten in de loop der tijd al een andere functie en een nieuwe bestemming gekregen. In de komende jaren zal dat in versneld tempo doorgaan en geldt met name voor monumentale gebouwen als fabrieksruim- ten, boerenschuren en kerken. Het zijn gebouwen die beeldbepalend zijn voor hun omgeving. In Zeeland zijn goede voorbeelden te vinden van monumenten die een nieuwe bestemming hebben gekregen; als wooncomplex, bedrijfsruimte, restaurant, zorgboerderij, museum, atelier of gemeenschaps ruimte. Verreweg de meeste Zeeuwse gemeenten hebben naar aanleiding van Open Monumentendag activiteiten georganiseerd, variërend van rondleidingen en vaartochten tot presentaties van streekdrachten en oude ambachten. De Monumentenwacht presenteert zich dit jaar in Tholen, met onder andere afdalingen van de kerktoren. De opengestelde monumenten zijn te vinden op www.openmonumentendag.nl. Wie op 10 september een monument bezoekt kan gebruikmaken van gratis openbaar busvervoer en fast ferries. Op de avond en in de nacht van Open Monu mentendag wordt in Zeeuws-Vlaanderen, in enkele Vlaamse provincies en in de provincie Noord-Brabant de Fortennacht gehouden. Op 10 september is er van 18.00 tot 00.00 uur in Aardenburg, IJzendijke, Koe wacht en Hulst het nodige te beleven. Er zijn natuur- excursies, muziekuitvoeringen, poëzievoordrachten en culinaire proeverijen. Voor de liefhebber is er een Suske en Wiske-album, dat geheel is gewijd aan de Staats- Spaanse linies en de Tachtigjarige Oorlog. Tijdens de Fortennacht is dit album gratis verkrijgbaar. Het pro gramma is te vinden op www.staatsspaanselinies.eu. Provincie Zeeland 88 Zeeuws Tijdschrift 2on 5-8

Zeeuws Tijdschrift | 2011 | | pagina 46