ZEEUWSE 99 2011 boekenprijs (ruwen JURYRAPPORT ZBP 2011 Voor de ZBP 2011 zijn 40 boeken ingezonden door 27 uitgeverijen en een vijftal boeken zijn uitgege ven in eigen beheer. In totaal zijn er 63 auteurs bij betrokken. Publicaties konden ingezonden worden in 5 categorieën: Geschiedenis en heemkunde (door de jury verder onderverdeeld in wetenschappelijk en heemkundig), Jeugdboek, Kunst, Literaire fictie en (auto)biografie en Overig. Er zijn 18 boeken die val len in de categorie Geschiedenis; Literaire Fictie: 7; Kunst: 3; Jeugdboek: 4 en in de categorie Overig 8. De vijf genomineerde boeken behoren tot de catego rieën Geschiedenis en heemkunde, literaire fictie en Overig. Hierna volgen de genomineerden boeken in alfabetische volgorde. De boeken van Lilian Domicus en Paul de Schipper zijn tevens genomineerd voor de Jan Bruijnsprijs. D. Blonk en J. Blonk-van der Wijst, Zelandia Comita- tus Geschiedenis van Cartobibliografie van de provincie Zeeland tot i860 (Hes De Graaf Publishers 2010) Twee artsen, bevlogen en toegewijd, richten zich op de cartografie van Zeeland. Het resultaat is een indrukwekkende studie van kaarten en de geschiede nis van Zeeland. Nu eens niet vanuit universitaire hoek, maar vanuit de liefhebber, hoewel dat niet per definitie tegenstrijdig is. Er ligt een zeer fundamente le en gebalanceerde studie die inzicht geeft in de wor dingsgeschiedenis van onze provincie. Kleurrijk en gedegen. Dick en Joan Blonk hebben een uitstekende en inhoudelijk rijke en esthetisch aantrekkelijke publi catie gerealiseerd. Lilian Domicus, Zeeuwen in Amerika (Uitgeverij deBuitenspelers: Kats/Rotterdam 2011) Lilian Dominicus blijkt een getalenteerde en terug houdende auteur te zijn. Met volop aandacht voor het veelzeggende detail vertelt zij over emigranten van vroeger en vandaag. Emigranten die zichzelf niet hebben verloren, maar een beetje Zeeland naar 42 Zeeuws Tijdschrift 2012 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2012 | | pagina 42