SCOOPS CULTUUR PROJECTEN VOOR JONGEREN Muziekimpulsen Vanuit SCOOP is de afgelopen periode sterk geïn vesteerd in de ontwikkeling van jonge muzikanten, dat vandaag de dag resulteert in een (talent) ontwik kelingslijn popmuziek. Voor beginnende bands zijn er in Zeeland veel mogelijkheden, ondanks het ont breken van kunstvakopleidingen, om speel- en podi umervaring op te doen. Elstak: 'Dit bandtalent-traject bestaande uit gemeentelijke en provinciale projecten vormt een doorgaande leerlijn waar optreden voorop staat, maar waar de mogelijkheid om jezelf verder te ontwikkelen ook aanwezig is.' De projecten die samen bandtalent vormen, zijn: Kunstbende, categorie muziek, Popsport, regionale bandcompetities als Hooilkoorts, Spectra, RegioRuis, Steenworp en ClassiclFever, Zeeuwse Belofte en POPAANZEE. Met dit samenhangende traject krijgt talent maximale kansen en de mogelijkheid door te stromen naar provinciale en nationale podia en competities. 'De projecten bieden niet alleen een laag drempelige mogelijkheid voor cultuurparticipatie, ook veel jongeren doen hiermee hun eerste werkervaring op en gaan voor de eerste keer naar een poppodium', aldus Elstak. Of talentontwikkeling en jeugdparticipatie een permanente relatie tussen de Provincie Zeeland en Zeeuwse jongeren creëren? 'Deelname aan kunst en cultuur is essentieel. Zo bied je jongeren blijvend de kans op het ontdekken en ontwikkelen van hun eigen culturele talenten en draag je bij aan hun maatschap pelijke participatie. Wil Zeeland het potentieel creatief talent voldoende benutten en cultuurdeelname bor gen, dan zijn stimuleringsprogramma's essentieel en blijft investering nodig.' KUNSTBENDE is een talentenwedstrijd voor voor jongeren van 13 tot en met 18 jaar. Mee doen aan Kunstbende kan in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film Animatie, Muziek, Taal en Theater Performance. Niet alleen de uitvoering is daarbij belangrijk. Het hele jaar worden workshops georganiseerd voor de creatieve ontwikkeling van jongeren. In elke provincie zijn voorrondes op professionele podia met een deskundige jury. De finale vindt meestal in Amsterdam plaats. ***••***1 POPSPORT is een landelijk coachingsprogram- ma waarin beginnende dj's, bands en muzi kanten werken aan hun muzikale en zakelijke vaardigheden om later succesvol te kunnen opereren. PopSport is géén wedstrijd, maar een kans om workshops te volgen van professio nals. Alles draait om talentontwikkeling. 36 Zeeuws Tijdschrift 2012 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2012 | | pagina 36