DE KROON OP HET WERK Zeeuwse Boekenprijs, PZC Publieksprijs, jan Bruijnsprijs: de winnaars tekst Gerard Borst BOOGAART, Ronny (1968) Eric de ROOIJ (1965), auteurs van Duiven op Bouvet. Over Boudewijn Büch Hans Warren (Amsterdam: Boudewijn Büch Genootschap Büchmania, 2005). Wonnen met dit boek, een sympathieke beschrijving van de relatie Büch-Warren, in 2006 de Jan Bruijns prijs (toen nog de Publieksprijs). Buch en Warren bedreven schaamteloos pr voor elkaar. Uit het feit dat Duiven op Bouvet de Jan Bruijnsprijs kreeg, kan de hemelse samenwerking van beide heren worden geproefd. Zij wisten dat de Zeeuwse Boe kenprijs niet postuum verleend wordt en zetten daarom vanuit het hiernamaals een pr-actie in die hun vertegenwoordigers op aarde, Boogaart en De Rooij, met verve voortzetten. HEUGTEN, Anneriek van (1964), auteur van kinder en jeugdboeken Mariëlla van de BEEK (1970), kinderboekenillustratrice. Wonnen in 2010 de PZC Publieksprijs met Drijven op een dak. De tijd van televisie en computers, ïcgyo-heden. De waters nood (Drunen: Delubas 2009). Provinciale Zeeuwse Courant, 9 oktober 2010: 'Van Heugten en Van de Beek blijken hun huiswerk goed te hebben gedaan voordat zij aan hun boek begonnen. Veel feiten over de Watersnoodramp van 1953 zitten er op subtiele, maar soms ook wat nadrukkelijker wijze in verwe ven. Het verhaal gaat over de 12-jarige Hanneke die met haar oudere broer Leen en schoolvriend Bram heftige ervaringen opdoet tijdens de Ramp.' JONGE, Jan de, Corrie Kopmels, Jaap Raats en Eeuwout van der Linden (Vertaalgroep Stichting 't Kerkje van Ellesdiek) publiceerden het Hooglied van Salomo in het Zeeuws: Waèr 't harte vol van is... Salomo z'n mooiste lied (Goes: Het Paard van Troje). Wonnen met dit fraai door Jopie Minnaard geïllustreerde boek in 2008 de Jan Bruijnsprijs (toen nog de Publieksprijs). KISLING, Corine (1954), auteur en literair vertaalster Paul VERHUYCK (1940), auteur. Schreven als duo Het leugenverhaal (Amsterdam: Arbeiderspers 2007). Wonnen met deze roman in 2007 de Zeeuwse Boekenprijs. Vormen een echtpaar. Waren beiden al doorkneed geraakt in de romanschrijve rij toen zij besloten zich ook samen op dat pad te begeven. In de Provinciale Zeeuwse Courant van 24 augustus 2007 wordt kort ingegaan op de inhoud van Het leugenverhaal: 'Deze thriller speelt zich af in en rond Graauw, de woonplaats van Kisling en Verhuyck. Alles draait om het vermoeden dat de Heilige Graal daar kan worden gevonden. Een kluizenaar zou de graal in 1170 naar Graauw heb ben gebracht. De auteur van Van den vos Reynaerde, Willem, hoorde rond 1250 verhalen over een schat nabij "Hulsterlo" (Nieuw-Namen) en verwerkte die in zijn epos over de leugenachtige vos.' LAUNSPACH, Rik (1958), acteur, regisseur en schrij ver. Publiceerde in 2009 1953 (Amsterdam: De Bezige Bij). Won met dit boek dat jaar de Zeeuwse Boekenprijs. 1953 was het romandebuut van de man die we tot dan toe vooral kenden van zijn acteerprestaties. Recensent Ali Pankow (Provinciale Zeeuwse Courant, 20 januari 2009) vond de roman niet slecht, maar zag toch een probleem: 'Dit boek verdraagt geen meetlat met rationele feiten. De Ramp dient als decor waartegen het fictieve verhaal zich afspeelt. Dat zal de gemiddelde 13 Zeeuws Tijdschrift 2012 7-8

Zeeuws Tijdschrift | 2012 | | pagina 15