Welbeschouwd bestaan we al sinds 1520 zeeland seaports driven by dedication Zeeland kent een rijke maritieme geschiedenis. De trotse grachtenpanden in Middelburg, Veere en Zierikzee getuigen daar nog steeds van. Rond het jaar 1600 was Middelburg na Amsterdam de tweede haven van Nederland. In die dagen, toen het Sloe nog niet dichtgeslibd was, passeerden elk jaar duizenden schepen Fort Rammekes met wol en hout uit Engeland en Schotland. Vandaag zijn de Zeeuwse zeehavens nog steeds van groot belang voor onze provincie. Bijna 20% van de Zeeuwse beroepsbevolking verdient zijn dagelijkse brood bij de talloze bedrijven die gevestigd zijn in onze havengebieden. Van Dow tot Vopak, van Total tot Verbrugge. Samen vormen zij verreweg de grootste werkgever in onze provincie. En de belangrijkste motorvan de economie. Hebben we in de havens alleen oog voor die economie? Integendeel, bij alle ontwikkelingen zoeken we voortdurend de balans tussen welvaart en welzijn, waarbij we oog hebben voor natuur en milieu. Biopark Terneuzen, waar bedrijven la ngs het ka naai va n Gent naarTerneuzen gebruik ma ken van eikaars reststoffen, is daar een voorbeeld van. Samen met onze partners werken we er hard aan om de Zeeuwse havens ook in de toekomst een belangrijke rol te laten spelen in onze mooie provincie. Waarin, zoals in vroeger dagen, ook de zeevaart voor welvaart zorgt. Bel voor meer informatie over Zeeland Seaports naar +31 115 647400 of kijk op onze website, www.zeelandseaports.com

Zeeuws Tijdschrift | 2012 | | pagina 66