Ik Wat je ook doet, je houdt altijd discus- siegevallen over. Dat is ook weer de charme. Er moet bij dit soort dingen altijd een beetje gedoe zijn. Goed voor de publiciteit. Wat betekent de Zeeuwse Boekenprijs voor uw 'toko's'? Voor ons is de prijs van groot belang. Het gaat om lezen en Zeeland. Dat sluit mooi aan. Publicitair hebben we er ook veel aan: de Zeeuw se Bibliotheek komt op gepaste wijze in het nieuws. Omroep en krant kloppen vaak bij me aan voor een korte toelichting. Dat doen we dan zo veel mogelijk in de Zeeuwse Bibliotheek. De PZC draagt van oudsher literatuur en non-fictie een warm hart toe. De Zeeuwse Boe kenprijs is een mooie aanleiding om de aandacht op te schroeven. Het komt prominent in de krant wie er meedingen naar de prijs. De genomineerde en prijswinnende boeken worden allemaal besproken. De Zeeuwse Boekenprijs is nieuws. De uitverkiezing van het favoriete publieksboek via de website levert een spannende wedstrijd op. Elke dag zetten we de stand op de voorpagina. Net als anders bij de Tour de France. dick anbeek Voor de boekhandel is de betekenis tot dusver niet groot geweest. Dat willen we veranderen. De genomineerde en prijswinnende boeken moe ten ook verkoopsuccessen worden. In commercieel opzicht heeft de prijs nooit veel effect gehad, ik blijf dat zeggen. Je merkte er wel iets van als boeken geno mineerd waren of als een boek een prijs won, maar van veel invloed op de verkoop was geen sprake. Je moet rekenen: vaak zijn die boeken al wat langer uit, dus de verkoop ervan is eigenlijk al achter de rug. Als we echt gaan meedoen moet het mogelijk zijn de ver koopcijfers fors te laten stijgen. Wat was voor u in de afgelopen tien jaar een mooi moment? De PZC Publieksprijs 2011 komt met een bij me op. Winnaar was Stae m'n bovenmusse goed? Er waren tegen de 5700 stemmen uitgebracht. Later bleek dat er stemmen waren zoekgeraakt bij de post. Die waren niet op tijd binnen. Dat was dan meteen het dieptepunt. In 2010 kreeg Franca Treur de Jan Bruijnsprijs. Haar moeder nam die in ontvangst. Op een hoogst originele manier: door een fragment voor te lezen uit Dorsvloer vol confetti waarin zij zelf beschreven wordt - niet bijster flatteus. Onvergete lijk. paul van der velde Mij is de prijsuitreiking in 2007 het meest bijgebleven. Er zat een feestelijke tint aan, want het was de vijfde keer. Die uitreiking vond plaats in de Burgerzaal van het voormalige stadhuis van Middelburg. Winnaars waren Kisling en Ver- huyck met Het leugenverhaal. Dat boek sprak mij per soonlijk erg aan. Het leugenverhaal speelt zich af in mijn geboortestreek, misschien kwam het daardoor. dick anbeek Mijn mooiste moment was in 2003, toen Annejet van der Zijl de prijs won. Een fantas tisch auteur. En een prachtig Zeeuws onderwerp, Annie Schmidt. Alleen: Annejet is geen Zeeuwse. En haar hoofdpersoon wilde alleen maar weg uit Zeeland. dick anbeek Ja, die vond het hier niks. 7 Zeeuws Tijdschrift 2012 7-8

Zeeuws Tijdschrift | 2012 | | pagina 9