i P 12 i BBlSB33£i "BBSS 3 3 3 33 3 333 3 3 33 3 3 3 3 VOETNOTEN Elk jaar publiceert de Commissaris van de Koningin een jaarverslag waarin zo ongeveer de gehele agenda, formeel en informeel, officieel en inofficieel, te volgen valt. Karla Peijs voegde daar zelf persoonlijke en lezenswaardige notities aan toe. Oscar Steens en Paul van der Velde van de redac tie van het Zeeuws Tijdschrift maakten een selectie. tekst Karla Peijs Uit het Jaarverslag 2007 'Op 7 maart, op de dag van de verkiezingen voor Pro vinciale Staten, gaan we zo veel mogelijk stembureaus af. In Middelburg brengen we een bezoek aan een stembureau in een verzorgingshuis. De ontvangst was buitengewoon hartelijk en de bewoners vonden het erg leuk dat we er waren en kwamen gezellig een praatje maken. Op een gegeven moment schoof er een meneer aan. Hij keek rond in de zaal en zei pein zend tegen mij: "Weet je, mevrouw Peijs, het is wel een raar gevoel, na zoveel verkiezingen, maar dit is de laatste keer dat ik stem." Ik kreeg er een brok van in mijn keel en slaagde er alleen nog in hem sterkte te wensen. Hij leek al afstand te hebben genomen.' 'Half juli ben ik in New York kennis gaan maken met onze evenknieën als ik dat zo oneerbiedig mag uitdrukken: de Amerikaanse organisatie van de Four Freedoms Awards en vooral met Ambassador Bill van den Heuvel, aan wie wij in Zeeland veel te danken hebben. Hij heeft de Four Freedoms naar Middelburg gebracht. Het is een wonder dat ik de Verenigde Sta ten nog in mag. Destijds, op n september 2001 was ik in Washington en beleefde met de Amerikanen één van de benauwdste en meest dramatische weken in het bestaan van hun land. Nu bezocht ik New York en ïo Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 12