meteen sprong om de hoek van het hotel een stoom- buis van de stadsverwarming (hoorden we later). Op dat ogenblik leek het centrum van New York meer op een soort van inferno dan op een druk internationaal stadscentrum. Stoom en rookwolken sloegen je tege moet. Ik hoop maar dat er geen causaal verband is. Het was een zeer nuttig bezoek. Ik begon te begrijpen waar de drive van de Amerikanen vandaan komt om de herinnering aan President en Eleanor Roosevelt levend te houden. Hij heeft helder en duidelijk ver woord waar het eigenlijk om gaat in dit leven. Op een manier die iedereen kan begrijpen.' 'Op 3 september ben ik uitgenodigd in Hostellerie Schuddebeurs om samen met een flink aantal gasten het eerste exemplaar in ontvangst te nemen van een bord in de serie "Proeven van Kunst". Iedereen is ver zameld: kunstenaars, horecaondernemers enzovoorts, om dit ontzettend leuke initiatief ten doop te houden. Het idee is niet echt Zeeuws, Breda is ons voorgegaan, maar toch, het is in Zeeland op een prachtige manier uitgevoerd. Het idee is, dat je gaat eten in een van de zes aangesloten toprestaurants, die een menu op de kaart hebben staan van 'Proeven van Kunst'. Het menu wordt geserveerd op een bord beschilderd door een kun stenaar op uitnodiging van de topkok of de horecaon dernemer. Je mag na afloop het bord meenemen. Alle kunstenaars waren aanwezig met de originelen van hun beschilderde bord. Ik vond ze prachtig. Ik overigens niet alleen. Later in dit jaar, bij het jubileum van Nieuw spoort, deels gesponsord door de Provincie Zeeland, geven de restaurants bij de VIP-lunch aan alle gasten een bord cadeau. Iedereen vond het prachtig en liep ermee rond tot 's avonds laat. Duidelijk is dat het weer eens liet zien dat Zeeland staat voor kwaliteit van leven!' Uit het Jaarverslag 2008 'Tholen nodigde mij uit om het nieuwe gemeentehuis te komen openen. Een niet-alledaagse gebeurtenis voor een gemeente, dus ik besloot de uitnodiging li Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 13