aan te nemen. Het gemeentehuis is een echt Zééuws gebouw, maar toch eigentijds, passend in de omge ving. Ondanks een financieel probleem vond iedereen het gebouw in zijn omgeving prachtig. Na mijn ope ningsweek gedaan te hebben, zat ik naast mevrouw Beele-van de Werf, 105 jaar en de oudste inwoonster van Tholen. Zij vertelde mij van haar leven, over haar zoon, die gestorven was toen hij pas in de vijftig was. "Toen heb ik voor de laatste keer gehuild, nou heb ik geen tranen meer." Ze had voor haar verjaardag een brief ontvangen van de minister president, een heel persoonlijke: "persoonlijker dan die van u". Nou, die zat. Ik beloofde haar dat ik haar de volgende keer heel persoonlijk zou schrijven, nu kende ik haar immers. Maar het mocht niet zo zijn, voordat het zover was, is ze gestorven. De enige brief, die ik nog kon schrijven was een condoleancebrief.' '31 januari: ging ik voorlezen in Kortgene op basis school De Zuidvliet. Een paar kinderen stonden me buiten al op te wachten. Ik vond het erg leuk, want de héle klas had me al bijna een jaar van tevoren een brief geschreven of ik bij hén kwam voorlezen. Ik vond het heel slim van hun onderwijskracht, want ze leerden hoe je een brief moet schrijven, adres en zo op de juiste plaats, goede indeling. Goede oefe ning. Bovendien was daar Thien. Thien kwam uit Vietnam met zijn moeder om bij zijn nieuwe vader te gaan wonen. Mijn zwager. Moeder en zoon zijn fantastische voorbeelden. Zijn moeder ging op taal les en had meteen werk. Bovendien had ze binnen de kortste keren haar rijbewijs. Doe dat maar eens na, zo'n theorie-examen in een vreemde taal. Op de eerste rij zat een klein jongetje, groep één of twee, hij keek strak naar mijn jasje en zei, "wat heb jij een mooie trui aan!".' 'In een jaar met zoveel Koninklijke bezoeken is DE HOED een belangrijk onderwerp. Als de Commis saris in eigen huis Hare Majesteit ontvangt, hoeft ze 12 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 14