(links) Ringrijden op Walcheren. Foto: Silvo Saaman; (midden) Oosterscheldekering. Foto: Your Captain Luchtfotografie. Beide foto's via beeldbank Laat Zeeland Zien voor de hoop die ze willen uitdrukken dat de Minister haar werk zal doen. Die boodschap brengen ze in de vorm van zwart-witte rozen, heel ingetogen, maar prachtig. Ze staan nog als een waarschuwing: dit nooit meer.' '3 september: een gedenkwaardige woensdag. Op naar Den Haag om Cees Veerman zijn rapport te zien over handigen. Mijn eerste flinke autorit na de operatie. Voor de zekerheid heb ik Rinus' auto geleend, dan zit ik hoger en kan ik makkelijker in- en uitstappen. Het rapport zal op termijn van grote betekenis zijn voor Zeeland, het laat nog veel open, maar stelt wel de voor ons relevante vragen. Moeten we het getij herstellen in de Oosterschelde om zo de zandhonger te bestrijden? Hoe moeten we in plaats van een veilig land een vei lige zee creëren? Is het nodig om de delta te verzilten? Wat dan met de zoetwatervoorziening? Indringende vragen, waarop we in de komende jaren antwoorden moeten vinden. We zijn daar op allerlei fronten al mee bezig en Zeeland wil een prominente rol spelen in het Nederlandse waterdossier. We willen een eta lage zijn van innoverende ontwikkelingen in de delta. Het bedrijfsleven kan bij ons aan het publiek en aan professioneel geïnteresseerden laten zien wat ze kun nen en hoe ze de problemen willen oplossen. Zeeland heeft alle reden om voorop te lopen, vanuit de historie, maar evenzeer vanuit het heden en de toekomst.' Uit het Jaarverslag 2009 'Op 27 januari organiseerde de PZC een debat over de toekomst van Zeeland. Op een gegeven moment vroeg de discussieleider: "Mevrouw Peijs, zou u niet graag Goeree-Overflakkee bij Zeeland voegen?" Ik ant woordde dat we al heel veel groene ruimte hebben in Zeeland en dat ik liever wat stedelijk gebied zou toe voegen als ik het dan toch voor het zeggen zou heb ben. Bijvoorbeeld West-Brabant. Een journalist van de PZC rende de volgende dag onmiddellijk naar Bra bant met de boodschap dat de Zeeuwse Commissaris West-Brabant in wilde lijven. Sommigen die hij onder vroeg, vonden het geen slecht idee. Maar hij kwam ook bij de Brabantse commissaris terecht, mevrouw Maij-Weggen. Die reageerde nogal zuinig: "Brabant is ondeelbaar". Nog maandenlang kreeg ik positieve en negatieve opmerkingen, van allerlei kanten. Het heeft tenslotte geleid tot een heel goede samenwerking met Brabant. Het geheel valt wel onder de kop: hoe maak ik als krant mijn eigen nieuws?' 'Op 27 juni wordt de Zeeuwse Dag van het Paard gehouden in Vrouwenpolder op de manege. Een prachtige dag! Ik heb een dochter en twee kleindoch ters, die helemaal gék zijn van paarden. Of ze niet méé wilden? Het hele spul kwam over uit De Meern en ze genoten. Het toppunt was natuurlijk toen ze mochten meerijden op de sjezen. Eerst mocht ik. Ik 14 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 16