Karla Peijs en Ivo Opstelten tijdens Sail Amsterdam 2010 dacht dat mijn laatste uur geslagen had, want die sjees hing helemaal scheef in de bocht en ik had moeite om me vast te houden, ondertussen werden die paarden opgewekt aangemoedigd om er een schepje bovenop te doen. Mijn nageslacht lag dubbel van het lachen, echte lieverds. Zelf vonden ze het prachtig. Ieder paard werd deskundig bekeken en beoordeeld. Toen ik gevraagd werd om samen met een echte deskundige een aantal koppels te beoordelen, zag je ze denken: kun je beter aan ons vragen. Dat denk ik ook.' Uit het Jaarverslag 2010 'Waar we de afgelopen vier jaar aan gewerkt hebben is de promotie van Zeeland. We hebben gezocht naar het DNA van de provincie. Vanaf het begin stond vast dat het géén campagne mocht zijn. We noemden het een "dienblad". Het moest iets zijn wat iedereen zou mogen gebruiken. We kwamen uit bij het concept "Zeeland, echt waar". Dit concept werkt, want het is een eerlijke benadering. We communiceren alleen wat echt waar is; we communiceren wat we zijn in plaats van wat we (altijd hadden willen zijn of wat we) graag willen zijn. Tot onze vreugde slaat het concept ook aan bij gemeenten en bedrijven. Zij borduren met hun eigen boodschap en identiteit voort op het Zeeuws DNA. Zo ontstaat samenhang in het beeld van Zeeland. Op die manier is er breed draagvlak gekomen voor de aanpak.' Uit het Jaarverslag 2011 'Verder is het een maand [februari, red.], waar ik gemengde gevoelens aan over heb gehouden. Het kritische Rapport van de commissie Mans over Thermphos en het bestuurskrachtrapport van de visitatiecommissie Calon worden uitgebracht. Calon schudde ons wakker wat de omvang en de verkoke ring van de totale provinciale organisatie betreft. In vergelijking met andere provincies zitten wij ruim in de jas. Omdat wij, ondanks de bezuinigingen, moeten kunnen blijven investeren in de Zeeuwse samenle ving ziet het College zich gesteld voor de onaangena me taak om tot een totale reorganisatie over te gaan. Ik denk niet dat dit ooit in deze omvang gebeurd is in Zeeland. Het doet heel erg pijn.' 'De maand (maart) begint met een Zeeuws drama. Erger kan het niet. Drie leden van een Arnemuidse familie zijn met hun garnalenkotter Nieuwpoort 28 gekapseisd. De twee broers en hun zwager uit Oost- Souburg worden vermist voor de kust van Frankrijk en West-Vlaanderen. Burgemeester Schouwenaar van Middelburg en ik bezoeken samen de familie. Je hart breekt als je het zoontje van één van de drie met zijn autootje ziet spelen, zich nog niet bewust van wat er gaande is. Alles wat we kunnen bedenken wordt uit de kast gehaald. De Gouverneur van West-Vlaanderen, die de coördinatie van de noodplanning op de Noord- 15 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 17