land overvloedig biedt, geeft niet per definitie ook de ruimte om te denken. Het is een eer en een genoegen om deze prachtige provincie op de kaart te mogen zet ten, maar wat zouden we veel kunnen bereiken, wat zouden we sterk zijn als we beseften, dat we deel uit maken van één bloedsomloop, dat de zuurstof van de één ook de zuurstof van de ander is. Ik heb het niet duidelijk genoeg kunnen maken, we zijn vaak onze eigen vijand.' Februari 2013 'Afscheid oftewel de betrekkelijkheid der dingen Mijn afscheid van het openbaar bestuur, mijn afscheid van Zeeland als Commissaris. Maar er is ook afscheid van de mensen, van de medewerkers, de chauffeurs, de secretaresses, van de Lange Jan. Zes jaar heb ik gewerkt onder toeziend oog van de Lange Jan en ik ben van die toren gaan houden. Ik geniet van het carillon, het uitzicht op het mooiste plein van Neder land. Maar ook van de lieve bedankbrieven van de mensen die ik schrijf als ze 100 jaar of ouder worden, 60, 65, 70 of 75 jaar getrouwd zijn. Het contact met de Zeeuwen was geweldig, bij gelegenheden, maar ook zomaar op straat, mensen die van de fiets stappen en vinden dat mijn haar vorige week beter zat dan nu. De mensen van de plantsoenendienst van de gemeente Middelburg, die altijd zwaaien als ik naar mijn dienstje loop of fiets, het baasje van de kat (het huis is te koop, maar de kat niet), die meldt dat de kat niet lekker is, zal hij het wel halen? De speeches, geweldig voorbereid door Erik en Annet en vele ande ren, maar die ter plaatse toch herschapen worden in reactie op het gehoor. De humor, die ook in Zeeland op straat ligt en er altijd voor zorgt dat er ergens in mij een schaterlach is. De Zeeuws-Vlamingen, altijd een beetje verongelijkt, maar zo gezellig, zo hartelijk, verrassend en creatief, ja meer dan wie ook ga ik de Zeeuws-Vlamingen missen. Er zijn altijd Zeeuwen, die me proberen op te beuren, als er iets misgaat in de communicatie of als ik iets doms heb gedaan, maar er zijn ook altijd zeurpieten die, wat er ook voor vrolijks gebeurt, altijd wel een zwart kantje weten te ontdekken en maar wat roepen, daartoe aangemoe digd door Omroep Zeeland in "Zeg u 't maar". Zelfs de man die, als ik op een zeldzame vrije zaterdag bij onze superboekhandel in Middelburg een cappuccino drink en krantenkoppen snel, me aankijkt en zegt: "ik zie u hier wel vaker, hebt u niks beters te doen?" Zelfs die zal ik missen. Dag.' Varen op de Oosterschelde. Foto: Ben Biondina.via beeldbank Laat Zeeland Zien 17 Zeeuws Tijdschrift 2013 11-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 19