Nathalie de Muynck en John Sletten Foto's Anda van Riet krijgen we hier moeilijker. Het grensarbeiderstatuut werkt goed en Belgen ondervinden geen enkele hin der als ze hier werken. Wij zouden het liefst die grens uitvlakken want in Vlaan deren is helemaal geen sprake van krimp. Sletten Er is veel te zeggen voor een intensivering van de banden tussen Terneuzen, Gent en Zeebrugge. De Muynck Dat is waar, maar we moeten ervoor waken dat er een voldoende kritische massa aan zware industrie ten noorden van de Westerschelde blijft, want anders is de flexibiliteit met betrekking tot de werkkrachten weg. Tot slot. Hoe zouden jullie het woonklimaat in Zeeland verder verbeteren? Sletten Dat is goed zoals het is. Ik persoonlijk houd niet van grote steden. Ik snap niet wat er aantrekkelijk aan is in de file naar het werk te gaan. Ik ga fluitend op de fiets naar mijn werk. Wanneer ze in Den Haag - en dat gebeurt slechts zelden - aan Zeeland denken, komt er modder op hun netvlies. Een tijd geleden kreeg ik bezoek van een dame van een Haags ministerie die me vooraf vertelde dat ze stevige schoenen zou aantrekken. Ik heb haar maar in de waan gelaten. Als ik gezegd had dat ze klompen moest aantrek ken, had ze het gedaan. De Muynck Stereotiepen zijn moeilijk te doorbreken. Buitenmensen gedijen hier uitstekend en daar zijn er genoeg van. Als ze gebrek aan cultuur krijgen, kun nen ze altijd nog in Vlaanderen terecht maar als je in Zeeland alle culturele voorstellingen zou willen zien, kwam je helemaal niet meer aan werken toe. Laten we het daar maar op houden! 25 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 27