TUSSEN VERBEELDING EN VERBINDING Johnny Beerens, Wering der zee variant II, 2011-2012, 176 x 121 cm. Ets samengesteld uit 33 afzonderlijke platen en afdrukken in combinatie met aquarelverf opgebouwd met diverse lagen stukken zelfgeschept aquarelpapier vermengd met schelpen, schelpengruis, fossiele haaien- tanden en nylondraad afkomstig van aangespoelde visnetten, gelijmd op doek, gespannen over paneel. Foto: Anda van Riet. Karla Peijs in gesprek met kunstenaar Johnny Beerens en Lia Hector van GALERIE T in Middelburg. Over oernatuur, het herscheppen van de werkelijkheid en het belang van samenwerking. Een groter contrast tussen Johnny Beerens en Lia Hector is bijna ondenkbaar. De een werkt het liefst in totale afzondering aan zijn 'kunst'. De ander trekt een 'rode draad' (galerieroute) door heel Zeeland, zoekt en vindt verbindingen en samenwer kingsverbanden om kunst en cultuur breed onder de aandacht te brengen. Wat is jullie band met Zeeland en hoe uit zich dat in jul lie werk. Hector Ik wil laten zien hoeveel Zeeland te bieden heeft, zodat bezoekers denken daar kom ik volgend jaar weer terug en dan ga ik naar die en die plaats. Elke regio heeft z'n eigen kracht en tegelijk probeer ik het eilanddenken te overstijgen. Met mijn projecten probeer ik op allerlei manieren samenwerkingsverbanden te stimuleren. Zo ben ik nu bezig om samen met onder nemers en professionele fotografen en kunstenaars fotoboeken te maken waarin we laten zien wie we zijn. Dat is volgens mij een goede manier om ons imago te veranderen: laat zien wat je kan! Ik hoop dat dat men sen trekt, want we kunnen veel hier in Zeeland! Beerens Ik ben een einzelganger. Ik zoek de eenzaam heid, stilte en rust. Ik mijd invloeden van buitenaf om me helemaal te kunnen concentreren op mijn werk. Je verbeeldt de kleur, de geur, de smaak van Zeeland... Beerens Zeker, ik ben en blijf Zeeuw, ben hier opge- 27 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 29