Wetenschap politiek O om en Het nieuwe kabinet zegt dat ze gaan investe ren in onderzoek en onderwijs, een goede zaak. Maar ik ben wel bang dat de onderzoeksgelden aan ons voorbijgaan omdat wij hier de enige universitaire en bovendien relatief kleine wetenschappelijke poot zijn. Het is kortom van groot belang dat we een weten schappelijke agenda gaan opstellen waar Zeeland als provincie achterstaat. Dat is de enige manier om over heidsgelden hiernaartoe te trekken. En wie moet die agenda maken? Maar behalve dat vraag ik me wel eens af of we in Zeeland wel voldoende gepassioneerd en gefocust bezig zijn. Of er voldoende voedingsbodem voor bepaalde zaken is. Toen ik in Brussel werkte hoorde ik veel mensen roepen dat ze een Silicon Valley wilden worden. Maar als je dan vroeg naar hun specialiteit, tja, dan hadden ze alleen ergens een ingepakte pc staan. Ik schets het een beetje zwart-wit, maar ik wil zeggen dat het mijn vaste over tuiging is datje voort moet borduren op iets wat er al is. Oomen Sinds 2004 zijn we het hier een beetje aan het goed maken. Neem de kennisontwikkeling op het gebied van inclusie; hoe ga je om met mensen met een handicap in de samenleving? Wereldwijd begint dat steeds meer een thema te worden en op Arduin [Arduin is een zorgorganisatie die mensen met een verstandelijke handicap ondersteunt, red.] ligt op dat terrein al twee decennia ervaring. Als we op inclusie toponderzoekers gaan zetten, als de provincie in dat onderwerp gaat investeren, dan zet je jezelf als Zee land op de kaart, dan onderscheid je je. De Buck HZ heeft het praktijkgericht onderzoek geconcentreerd in vier kenniscentra met een focus op speerpunten die aansluiten op de regionale economi sche agenda en de nationale topsectoren. Daardoor zijn we zeer succesvol in het verwerven van onder zoeksgelden. Het onderzoek wordt verricht vanuit consortia, waarin we samenwerken met bedrijven en partner kennisinstellingen. Digitale infrastructuur studentenvoorzieningen De Buck We hebben in Zeeland met SURFnet het beste breedbandnetwerk ter wereld. Dit netwerk is echter alleen toegankelijk voor kennisinstellingen. Ik denk dat het belangrijk is er voor te zorgen dat ook bedrijven in Zeeland kunnen beschikken over een snelle, breedband internetinfrastructuur. Digitali sering is een belangrijk speerpunt om als regio een goede economische positie te behouden. Dat bedoel ik nou precies. Wij willen gaan inzetten op inclusie, maar constateren tegelijk dat de digitale infra- 32 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 34