structuur ontoereikend is... De Buck Klopt, maar het is goed om dan ook te kij ken hoe dat zo gekomen is. Vijftien jaar geleden was het mogelijk om zo'n netwerk op grote schaal met overheidsgeld aan te leggen. Het punt is dat destijds niet iedereen mee wilde financieren. De gevolgen daarvan zijn nu evident. Je moet een gezamenlijke visie op de toekomst hebben en daar ook samen in willen investeren. De Buck HZ heeft als ambitie te groeien om meer studenten van buiten de regio aan te trekken en stu denten te stimuleren meer on campus te gaan. Om dit te bewerkstelligen is de beschikbaarheid van adequate studentenvoorzieningen, zoals studentenhuisvesting, sport en cultuur en studentensociëteit, heel belang rijk. Bij de afweging voor een bepaald kennisinstituut te kiezen, weegt naast de kwaliteit van het onderijs en de ranking nadrukkelijk de beschikbaarheid van studentenvoorzieningen en daarmee het imago van de stad als 'studentenstad'. Op dit punt is winst te boeken door als HZ en RA gezamenlijk met het stadsgewest Vlissingen-Middelburg op te trekken bij het realiseren van deze voorzieningen. HZ is het hbo- opleidingsinstituut voor de regio. Circa 70 procent van onze studenten komt uit de regio en blijft veelal thuis wonen. Voor die studenten is goede en betaal bare bereikbaarheid van de HZ met openbaar vervoer essentieel. Het overheidsbeleid om de OV-jaarkaart af te schaffen is rampzalig voor onze regionale stu denten. Het is jammer dat dat beleid vaak te weinig rekening houdt met de karakteristieken van in de ogen van de beleidmakers perifere regio's. Hierdoor is het beleid niet gedifferentieerd genoeg. Ander punt zijn de matige verbindingen en aansluitingen van het openbaar vervoer. Sommige studenten moeten wel twee uur reizen voordat ze op school zijn. Het treu rige is bovendien dat de verbindingen met Breda en Rotterdam zijn verbeterd, precies de steden waar onze grootste concurrenten zitten. Oomen Toch vinden studenten het heerlijk om hier te studeren. Dat hangt in hoge mate samen met de kleinschaligheid. De lijnen zijn hier kort, docenten kennen de studenten, weten wat er onder ze leeft. Kom daar maar eens om op al die grote instituten, die voortdurend fuseren en aan het opschalen zijn. Je ziet nu dat wij ze een spiegel voorhouden, laten zien dat het anders kan en dat Groningen, Twente, Rotterdam ons model aan het overnemen zijn. Daar mogen we best trots op zijn. Dit is ook de reden dat wij als een van de weinige bachelorsprogramma's in Nederland het label 'excellent' van de Nederlands-Vlaamse Accre ditatie Organisatie (NVAO) hebben gekregen. We hebben hier in Zeeland veel te bieden, we moeten ons alleen beter profileren en, inderdaad, zorgen dat de faciliteiten op orde zijn. Het zou toch doodzonde zijn als we het daarop zouden verliezen... 33 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 35