tekst Katinka Polderman Karla Peijs vertrekt als Commissaris van de Koningin van Zeeland. Dat is jammer, want ze heeft veel voor de provincie betekend. Van de strijd tegen ontpolde- ring van de Hedwigepolder tot het behouden en cre- eren van werkgelegenheid in de provincie, Peijs zette in de afgelopen jaren haar beste beentje voor. Daar naast is ze een goede ambassadrice voor de Zeeuwse sieraden geweest; hoe vaak verscheen ze niet bij officiële gelegenheden getooid met Zeeuwse knopjes, gitten of een braamslot? Het zou me niets verbazen als de populariteit van de Zeeuwse sieraden mede aan Peijs te danken is. Peijs' ambtstermijn zit erop, en bij een afscheid hoort een feestje. De Borrel heeft de Zeeuwse gemoe deren de afgelopen tijd nogal beziggehouden. Er zou een afscheidsreceptie komen voor de 'gewone Zeeu wen', één voor personeel, een symposium en dan zou er ook nog een buitengewone Statenvergadering met muziek worden georganiseerd. 41.000 euro moest dat alles gaan kosten, en dat was volgens velen 'vee- stuhvee'. Of zoals een kennis van me het nuchter Zeeuws verwoordde: 'Een blokje keas en een wosje, vee meer 'oeft dat toch nie te weezen ee?' Inmiddels is besloten om de kosten te drukken door de afscheidsreceptie en de nieuwjaarsreceptie samen te voegen, maar ik vind dat te weinig eer voor een vrouw als Peijs. Ze verdient een apart feestje, en dat hoeft heus niet duur te zijn. Ik heb het eens even uitgezocht, en wil mijn suggesties graag op deze plaats delen. 1. Een dineetje bij De Landbouw in Goes. Saté of een schnitzel bestel je er al voor acht euro, als iedereen zich beperkt tot een hoofdgerecht en één drankje (koffie en thee na voor eigen rekening) ben je voor een tientje per persoon klaar. En als dat al te veel is: de porties bij De Landbouw zijn zó groot, daar kan je ook best met z'n tweeën van eten. 2. Glow in the dark-minigolf in Middelburg. Als we gewoon zeggen dat het een vrijgezellenfeest is, kost het maar 7,95 per persoon. Als we dan ook nog zeggen dat Karla Peijs de vrijgezel is, krijgt ze een speciaal rood lichtgevend balletje, dat is net iets feestelijker. 3. Een middagje Vlaamse Volksspeelhal in Wemeldin- ge. Voor nog geen tientje kan de hele delegatie een hele middag ouderwetse Vlaamse volksspelen doen en krijgt iedereen na afloop ook nog frietjes en een frikadel. Het lijkt mij een onvergetelijke middag. 4. Organiseer een Amerikaanse party. Dit kan gewoon in het kantoor van Peijs, of in de buitenlucht. Ieder een neemt iets te eten en te drinken mee, het kost dus niets. 5. De koude schotels van burgemeester René Verhulst van Goes schijnen geweldig te zijn, en ook de gevulde eieren van gedeputeerde George van Heukelom (SGP) hebben een goede reputatie in het ambtsbeklederscircuit van Zeeland. Met deze opties moet het toch lukken een low budget feestje speciaal voor Peijs te organiseren? Want haar eigen feestje, dat heeft ze natuurlijk dubbel en dwars verdiend! 44 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 46