Beste Karlaf Natuurlijk kenden we je gezicht uit de landelijke poli tiek maar het was een complete verrassing toen we hoorden dat jij de nieuwe Commissaris van de Konin gin van Zeeland zou worden. Het was een dubbele primeur voor Zeeland: je was de eerste vrouw én van katholieke huize. Kennelijk waren de tijden veranderd zo aan het begin van de 21ste eeuw. Als hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift krijg je te maken met de (nieuwe) Commissaris van de Koning (in) omdat die qualitate qua voorzitter van de Stichting Zeeuws Tijdschrift is. We ontmoetten elkaar voor het eerst in 2006 in het Prince logement van de Abdij in Middelburg waar je een kennismakings bijeenkomst had georganiseerd voor vertegenwoor digers van de Zeeuwse pers. Ik viel meteen voor je innemendheid en kordaatheid. Deze eigenschappen zette je voortreffelijk in als voorzitter van de Stichting Zeeuws Tijdschrift net zoals je dat voor Zeeland deed. Het decor van die vergaderingen vormt de fraaie Admiraliteitszaal waar Michiel de Ruyter over je schouder meekijkt. Hij heeft nooit hoeven in te grijpen want de wijze waarop je je voorzitterschap bekleedde was to the point. Jij hebt veel bijgedragen aan de bloei van dit tijdschrift omdat je je onmisken bare invloed in het Zeeuwse en daarbuiten aanwend de om de meest uiteenlopende partijen te interesseren in het wel en wee van het Zeeuws Tijdschrift. Een mooi voorbeeld daarvan was je doortastende optreden in 2008 bij het totstandkomen van het nummer dat aan de Four Freedom Awards werd gewijd. Het resulteer de in een fraaie tweetalige uitgave. In je jaarverslag over 2010 schreef je: 'Wij zou den willen dat het Zeeuws Tijdschrift veel meer zou wortelen in de Zeeuwse samenleving. Dat het bij alle gemeenten en zorginstellingen op de leestafel ligt. Zeeland zal er nog van horen.' In ieder geval lig het tijdschrift bij veel zorginstel lingen op tafel en laat volop van zich horen zoals met de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP). De afgelopen zes jaar was je voorzitter van de jury, een rol die je met verve vertolkte. De zogenoemde beslissingsdiners van de jury in de Campveerse Toren in Veere rekende je, net als wij, tot de meest inspirerende ontmoetingen van het jaar. Karla, we zullen je missen, maar het geheim van de Campveerse Toren bewaren we en blijven we koes teren. Namens bestuur en redactie van het Zeeuws Tijdschrift en juryleden van de Zeeuwse Boekenprijs. Paul van der Velde hoofdredacteur 2 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 4