PZC PUBLIEKSPRIJS 2012 PRIJS ZEEUWSE BOEKHANDELS 2012 Een meedogenloze vrede van André van der Veeke uit gegeven door Uitgeverij Liverse is van een auteur die tot op heden bekend stond als dichter maar die met deze bundel van 22 verhalen bewezen heeft dat hij ook het proza beheerst. De bundel getuigt van een groot gevoel voor stijl en diep inzicht in de menselijke geest. Van der Veeke combineert deze eigenschap pen in uitgebalanceerde oorspronkelijke verhalen die gepaard gaan met een originele verbeelding. De dialo gen zijn knap en natuurlijk geschreven. Dan is nu het moment suprème aangebroken. You either love her or hate her. Haar brutale debuut leidde tot verhitte discussies in de nationale pers. Met haar on-Nederlandse barokke stijl, grillige maar ook wel overwogen romancompositie en lef, schreef ze een van de meest prikkelende debuten van de laatste tijd. Een boek met tomeloze literaire ambities, dwars, onorthodox en provocerend. Maan verdeelt en heerst maar de jury van de Zeeuwse Boekenprijs 2012 besloot Maan Leo voor haar Ik ben Maan de Zeeuwse Boekenprijs 2012 toe te kennen. Kees Slager heeft de Prijs van de Zeeuwse Boek handels ontvangen. Deze nieuwe oeuvreprijs wordt toegekend door de gezamenlijke boekhandelaren in de provincie en is in de plaats gekomen van de Jan Bruijnsprijs, die voorheen door de jury van de Zeeuw se Boekenprijs werd uitgereikt. Slager (74) heeft sinds begin jaren tachtig vijftien boeken geschreven over vaak Zeeuwse onderwerpen. 'Als iemand een grote bijdrage heeft geleverd aan het Zeeuwse boek, dan is hij het wel', motiveerde Manda Heddema namens de boekhandelaren de keuze voor Slager. Met een sterke eindsprint hebben Frans Meijaard, Wilma Valk en Reggie Corijn met Omer Gielliet, uit het goede hout gesneden de PZC-publieksprijs 2012 voor het beste Zeeuwse boek gewonnen. Lange tijd leek de prijs te gaan naar Parels van Zeeland van Joyce Mui lenburg. Op de derde plaats eindigde Uitvaardig van Alexandra Markusse. Aan de PZC-publieksprijs is een bedrag van 1000 euro verbonden. 55 Zeeuws Tijdschrift 2013 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 57