i 'P- Hbs-leerlingen op weg naar het feest ter j Lyceum Terneuzen in september 1953 enheid van het 40-jarig bestaan van het Openbaar De nieuw aangetreden rector Jansen was verblijd. 'Deze schoolkrant is zeker niet alleen bedoeld als een mededelingenblad van de T.L.C., maar in de allereerste plaats als een blad voor leerlingen door leerlin gen. TLC Antenne was evenwel alleen voor leden van de T.L.C. bestemd en anderen konden er zich op abonneren. In het blad waren advertenties te vinden van middenstanders die iets met de school te maken hadden. De krant bloeide de eerste paar jaar gedreven door redacteuren als C.J.J.W. Marsilje, J. Vinke en José Bliek. Die laatste bedankte namens de redactie ook de 17 adverteerders. De adverteerders Geen schoolkrant zonder advertenties. Enige voorbeelden daarvan uit die tijd spreken boekdelen. 'Voor al Uw school- artikelen P.J. van de Sande, Noordstraat 58-60; Voor alles op fotogebied R. Elzinga, Noordstraat 14; Lunchroom Koene. Het adres voor scholieren. Beleefd aanbeve lend, A.E. Koene; De Bokser. Het beste adres voor uw rookartikelen; Steeds de nieuwste tophits, zowel op grammofoon platen als op bladmuziek. Tuney Tunes en Rhythme iedere maand voorradig. Muziekhuis Sonora, Noordstraat 92; Cafe De Vriendschap, Noordstraat 3. Reeds jaren bekend als beste gelegenheid voor buitenleerlingen voor het nuttigen van hun boterham. Intieme zaal voor het geven van avondjes en vergaderingen beschikbaar. G.A. Maandag-de Zeeuw; Voor studieboeken en alle schoolartike- len een goed adres. Boekhandel Littooij, Vlooswijkstraat 21; Studenten uw adres voor uw 12-uurtje is 's Lands Welvaren!; Dansschool Janvier. Club of privélessen- -tap—dance—toneeldans. Iedere dinsdag Hotel Centraal, Markt; Ook u gaat natuur lijk voor uw frites naar Krijger op de Markt in Terneuzen. Reünie 18-19 september 1953 De reünie werd mede gedragen door de gemeentelijke autoriteiten. In de 'Ten Geleide' van het feestprogramma richtte burgemeester mr. P.H.W.F. Teilegen zich tot de reünisten met zinnen als: 'Weest welkom gij oud-leerlingen die in zo grote getale naar de plaats van uwe vele misdaden zijt teruggekeerd, laat de lach van uwe jeugd weer schallen door de gangen en nu ook door de lokalen en vermeit U in het heden, dat zo waardig Neemt het aantal lezers tegenwoordig af? Het zal u bekend zijn dat het boek sinds vele eeuwen het grootste hulpmiddel is waardoor de mensheid een poging doet zijn bescha vingspeil op een hoger niveau te brengen Helaas het lijkt wel of heden ten dage het aantal lezers afneemt. De man in de straat leest behalve zijn krantje en een tijdschrift vrijwel niets De scholieren, wij dus, lezen meestal omdat we er toe aangezet worden. Zonder gebruik te maken van boeken kan men natuurlijk geen algemeen ontwikkeld mens worden. Maar het aantal lieden, dat uit zichzelf een boek uit de bibliotheek haalt, is nog altijd betrekkelijk klein. Wat zijn de redenen waarom er zoveel minder gelezen wordt, zult u zich afvragen. Als eerste oorzaak zou ik willen noemen het feit dat de mensen veel onrustiger en gejaag der dan vroeger zijn. De invloed van de tech niek heeft enigszins verwoestend gewerkt op de rustige levenswijze van de mens. Wanneer rust en kalmte ontbreken komt men niet tot het lezen van boeken, waarvoor deze abso luut nodig zijn. Verder heeft vooral de film het boek op velerlei gebied verdrongen Toch blijft van een boek meer hangen dan een film Als laatste reden zou ik willen noemen het feit dat we in een dure tijd leven. Onderschat deze reden niet! Wie zijn nog in staat een eigen bibliotheek te vormen? Lezer, u ziet het: het aantal lezers ver mindert steeds. TLC Antenne 2 (1955) 8, pp. 9-10. 20

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 20