l Van T.L.C. en Mathilde Willem Elzinga deed gymnasium a van 1948 tot 1955. Hij werkte geruime tijd op het ministerie van Buitenlandse Zaken en hield zich bezig met multilaterale diplomatie waar voor hij veel onder weg was. Na zijn pensio nering kwam hij terug in Zeeuws-Vlaanderen wonen. Het eerste wat hij me vertelde was dat hij de duizendste leerling van de school was, gerekend vanaf 1913. Dat zette ons even aan het denken: duizend leerlingen in veertig jaar. Ik had zijn bijdragen aan deze bundel (die hiervoor en hierna staan afgedrukt) al gelezen en vroeg hem concreet op de T.L.C. in te gaan die hij mee hielp heroprichten. 'Die had toen tweehonderd leden op ongeveer vijfhonderd leerlingen. We deden veel: we onderhielden het contact met de rector, organiseerden feesten, gaven de schoolkrant uit, brachten elk jaar een toneel stuk op de planken en organiseerden klas- sencompetities voetbal, atletiek, tafeltennis en zo meer. Dat organiseren en besturen is er altijd in blijven zitten. Ik heb dikwijls in mijn leven de rol van voorzitter of initiatief nemer vervuld. Ik wil nog een ding kwijt over Mathilde den Doelder (Willink) die ook bij ons op school zat. Ze was me toen al opgevallen als een tegendraads meisje. Op het schoolplein liepen we in de pauze dikwijls rondjes met de klok mee om het plein maar Mathilde ging daar juist tegenin. Toen ik naar de musi cal Mathilde ging jaren geleden werd er ook aan haar middelbare schooltijd gerefereerd en kon er duidelijk de leraren Lekkerkerker en Dik in herkennen bij wie ze wel eens op bezoek ging.' Interview met Willem Elzinga In 1953 werd het 40-jarig bestaan van het Openbaar Lyceum Terneuzen gevierd. In de zaal voor het lijn tekenen was een tentoonstelling van producten van leerlingen ingericht, die bezocht werd door reünisten en leerlingen uit de hoogste klassen. Rechtsonder Wim Elzinga in gesprek met Tilly de Doelder (later bekend geworden als Mathilde Willink) 22

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 22