/(fltpMgnmma -jarig jufctrtim MIMI# flTpmbxir i'gftfla ïmrtuni aansluit bij Uw verleden en dat zoveel belooft voor de toekomst van onze kin deren.' Het was een andere tijd. Tekenend daarvoor is ook de oproep in het officiële programma: 'Avondkleding voor beide dagen wordt zeer gewaardeerd, maar is niet verplicht'. Kennelijk was het in 1953 nog gebruikelijk om een kledingcode aan te geven maar men durfde of kon deze niet meer dwingend voorschrijven. Wat hier ook van zij, voor de leerlingen uit de hoogste drie klassen maakte het wei nig uit. Ze hadden geen van allen echte avondkleding en dat viel niet op. Wel had den de jongens allemaal hun 'zondagse pak' aan met das of vlinderstrikje en de jonge dames een feestjurkje. Het was dus niet alleen feest voor gezagsdragers en reünisten maar ook voor leerlingen. De laatstgenoemden begon nen de eerste dag al om 9.00 uur op het Gemeentelijke Sportterrein met een heel uitvoerig programma van sportwedstrij den. Dat programma zou voortduren tot het eind van de volgende dag. Verder was in de bovenzaal van Hotel Centraal een apart feest ingericht voor de leerlingen van de laagste klassen. Voor de avond van de eerste dag was een lang programma voorzien. Het begon al om 19.30 uur met een uitvoering door leerlingen en oud-leerlingen van het toen populaire toneelstuk De Spooktrein. Iedereen was daar welkom. Het Concert gebouw was volledig uitverkocht met reü nisten, leerlingen en hun ouders. De dag werd besloten met een Soiree dansante, opgeluisterd door het Sasse Dansorkest. Het werd dus laat. 1*™ fl 1*1* Personeelsfoto ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Openbaar Lyceum Terneuzen in juli 1953. Vanaf links ds. D.j. Couveé, dr. J. Klok, B.A. Gietelink, J.C. Verschuren, A. van der Hem, dr. P.J. Dobbelaar, J.M.Fabrique, ir. W.D.G. Toorenman, G. Tromp, Th. Lekkerkerker, mevr. den Decker-Zijlstra, Th. Giele, F.R. Schirrers, ir. G. Westerhof, D.J. Smeenk, J.A. de Smidt, mej. A. Beth, P. Olieslager, G.A.M.M. van der Linden, dr. J.K. van den Briel, G.E. van Halsema, J.F. Akveld, G.A. den Decker, dr. J. Wesseling, A.A. Benders 23

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 23