Concert door het schoolorkest onder leiding van J interscolair muziekconcours, 1962 uit hun violen lieten klinken. Het werd ineens muisstil. Geloof het of niet, een uur lang werd ademloos geluisterd naar twee fabuleus spelende violisten die de volledige aandacht van het jonge, veelal niet in klassieke muziek geïnteresseerde publiek wisten vast te houden. Kippenvel kreeg ik ervan. Pas veel later besefte dat ik getuige was geweest van het optreden van violisten die tot de wereldtop zijn gaan behoren. Herman Krebbers en Theo Olof. De moraal van deze anekdote is dat kwaliteit zich nooit verloochent en zelfs wordt onderkend door mensen die met het terrein van de kunsten/muziek min der bekend zijn. Han van Os, 1957-1966 (echt waar!) T.L. Vizie De eerste aflevering van de nieuwe schoolkrant kwam in 1959 onder de naam T.L. Vizie uit. Pieter Vroegop stel de een drietal nummers uit de jaargang 1962 1963 ter beschikking. De redactie bestond uit Lies Baart, Miriam van Pien- broek, H. Heijboer en C. Schiebeek. Als adviseur trad de leraar Nederlands Jac ques Hamelink op die toen op het punt stond landelijke bekendheid met zijn Het Plantaardig Bewind te krijgen. In alle opzichten een schoolkrant met de beken de rubrieken maar ook met een sterke literaire lading die kort daarop een zelf standig literair tijdschrift onder de naam Stiletto zou opleveren. Dit onder invloed van het sterk opgebloeide culturele leven in Terneuzen rond Porgy en Bess, dat gefrequenteerd werd door schrijvers, toneelspelers, musici en kunstenaars uit zowel Nederland als Vlaanderen. Er ston den zeker ook bijdragen in met typische middelbare scholierenbesognes zoals de bijdrage van Miriam van Pienbroek ver derop. Interview met Hugo Claus De redactieleden werkten de nieuwe in die na de vakantie 1962 het stokje overnamen. Het waren Henk Huisman, Mieke Baart, Piet van Harn, Ko Meer- tens en John Prinse deed de strakke omslag. Hamelink die al in literaire tijd schriften gepubliceerd had, opende de deur naar de toen buitengemeen popu laire schrijver Hugo Claus die dikwijls in Porgy en Bess rondhing. De redactie interviewde hem in Gent op de Predik heerenlei. Red.: Geeft u de voorkeur aan jazzmuziek? Claus: 'Dat hangt van mijn stemming af. 's Morgens klassieke muziek en 's mid dags jazz.' Red.: Ik mag uw boeken thuis niet lezen... Claus: 'Daar hebben je ouders groot gelijk in, ik schrijf niet voor kleine meisjes.' Redactie T.L. Vizie, 'Interview Hugo Claus', in T.L. Vizie 4 (1962/63) 2, pp. 7-12. 25

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 25