Swingend Terneuzen Rien Verbrugge zat van 1955 tot i960 op school. 'Pas in de derde klasse moest een keuze gemaakt worden. Ik ging naar gymna sium-a. Er zaten maar tien leerlingen in de klas. Het was de tijd van de jazz. De vader van mijn klasgenoot Wim Remery's was directeur van de Spiegelglasfabriek in Sas van Cent. Op het bedrijfsterrein was een spiegelbalzaal waar er optredens waren van de Jazz Sociëteit Zeeuws-Vlaanderen. Ik was daar niet weg te slaan. Ik drumde ook in de schoolband. Toen Porgy en Bess in 1958 van een lunchroom in een jazzclub veranderde, gingen we daar vooral naartoe. Daar traden veel bekende jazzbands op en er kwamen vele bekende mensen over de vloer zoals Hugo Claus. Het swingde in Terneuzen. Ik heb ook toneel gespeeld in de toneel club van school die heel actief was en onder leiding stond van de lerares Mulder die Grieks en Latijn gaf. Ik vertolkte onder ande re de rol van Prospero in The Tempest van Shakespeare. Ik blunderde enorm bij de pre mière in het Concertgebouw waar vreselijk om gelachen werd. In plaats van te zeggen: "Langs mijn wangen biggelen de tranen van berouw", zei ik: "Langs mijn tranen biggelen de wangen van berouw." Ik heb geen eindexamen gedaan. Omdat mijn broer in het transportbedrijf zat, ging ik naar de Autotechnische school in Apeldoorn en liep stage bij Daf. In 1965 kregen we het dealerschap voor Daf trucks en daar kwam in 1972 BMW bij. In 2003 ben ik met werken gestopt. Mij zul je zeker zien op de reünie.' Interview met Rien Verbrugge Rien Verbrugge. Foto: Mark Neelemans 29

Zeeuws Tijdschrift | 2013 | | pagina 29